Konkurs - "Chęć na pięć"
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI I SIÓDMOKLASIŚCI!
Zapraszamy na przedostatniąodsłonę konkursu „Chęć na pięć”.
Nagrodą za udział w konkursie jest „plus” z języka polskiego.
Zalogujcie się na platformie QUIZZIZ, a następnie wpiszcie kod:
998976
Zaczynamy tradycyjnie w piętek o godzinie 14.00 Odsłona będzie aktywna przez 45 minut.
Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk przy logowaniu!!!
- Szczegóły
- Odsłony: 492
Zapraszamy na wydarzenia związane z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek.
W lubelskich bibliotekach od dnia 8 do 15 maja odbywa się wiele ciekawych imprez.
Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. KEN w Lublinie (ul. Żołnierzy Niepodległej 1) z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowała loterię fantową, w której do wygrania są ciekawe nagrody - książki, gry i in. Wystarczy przyjść do Wypożyczalni i wziąć udział w losowaniu upominku.
- Szczegóły
- Odsłony: 606
Wyniki konkursu plastycznego „Łączy nas przyjaźń”.
Konkurs „Łączy nas przyjaźń” został zorganizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Lublinie i tam właśnie powstanie galeria prac uczniów. Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Miejskiej a przede wszystkim Pani Sylwii Kuc- Zastępcy Naczelnika Oddziału Szkolno Profilaktycznego za przemiłą współpracę.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Liwia Kawka- klasa IV a
II miejsce- Maksymilian Niewielski- klasa VI b
III miejsce- Klaudia Dyś- klasa VII c
Wyróżnienia otrzymali:
- Natalia Krupa i Oliwia Wilczek- klasa VII a
- Lena Wilczek- klasa V b
Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.
Dyplomy, nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Radę Rodziców oraz drobne upominki przygotowane dla uczestników przez Straż Miejską zostaną wręczone po zakończeniu nauki zdalnej.
- Szczegóły
- Odsłony: 615
Kolejna odsłona konkursu „Chęć na pięć”.
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI I SIÓDMOKLASIŚCI!
Zapraszamy na kolejną odsłonę konkursu „Chęć na pięć”.
Nagrodą za udział w konkursie jest „plus” z języka polskiego.
Zalogujcie się na platformie QUIZZIZ, a następnie wpiszcie kod:
626101
Zaczynamy o godzinie 14.00 Odsłona będzie aktywna przez 45 minut.
Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk przy logowaniu!!!
- Szczegóły
- Odsłony: 643
Konkurs „Młodzi Patrioci 2021"
W dniu 28 kwietnia ogłoszono wyniki Wojewódzkiego konkursu „Młodzi Patrioci 2021”, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 7 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Niedrzwica Duża.
Wśród wyróżnionych uczniów w kategorii muzycznej znalazła się uczennica naszej szkoły Amelia Resztak prezentując piosenkę „Uwierz Polsko”.
Serdecznie gratulujemy!
Link do występu Amelii poniżej:
- Szczegóły
- Odsłony: 715
Żywe lekcje historii i patriotyzmu w naszej szkole
Pan Lech Marczak w mundurze oddziału Szarugi
Wspomnienia oddziału Szarugi
28 04 2021 r. gościł w murach naszej szkoły Pan Lech Marczak, Prezes Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej. Nasz gość spotkał się on line z uczniami klas piątych, szóstych i siódmych. W czasie spotkania opowiedział nam o losach partyzantów Aleksandra Sarkisowa- Szarugi. Formacja Szarugi była specjalnym lotnym odziałem AK do przejmowania zrzutów z Zachodu oraz zabezpieczania lądowisk samolotów. Jedną ze słynnych akcji, w których uczestniczyli Szarugowcy było zabezpieczenie w kwietniu 1944 r. lądowania samolotu alianckiego „DAKOTA”, który wystartował z Brindisi we Włoszech i lądował na polu w podlubelskiej miejscowości Matczyn. Akcja ta przeszła do historii pod kryptonimem „Most I”. Była to jedna z najsłynniejszych akcji polskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. W działaniach tych czynnie uczestniczył Ryszard Marczak ps. Tur "- ojciec Lecha Marczaka i jego dziadek – legionista, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej sierż. Marek Marczak. Partyzanci byli narażeni na ciągłe niebezpieczeństwo, w lutym 1944 w walce z Niemcami pod Marysinem zginęło dwudziestu młodych żołnierzy Szarugi a wielu innych zostało rannych.
Powojenne losy partyzantów układały się różnie, niektórym udało się uciec przed represjami, inni zostali wywiezieni do obozów w głąb Rosji. Jednak przetrwała przyjaźń i pamięć.Dzięki takim osobom, jak nasi patroni, uczniowie mogą bliżej poznać historię żołnierzy niezłomnych,awiedza o ich dokonaniach i poświęceniustała się inspiracją dla młodego pokolenia.
Żołnierze oddziału Szarugi
- Szczegóły
- Odsłony: 1174
Laureatka konkursu "Bez wody nie ma życia"
Gratulacje od Pani Dyrektor Szkoły otrzymała Laureatka Martyna Jakubczak z kl.3 B, która wzięła udział w międzyszkolnym konkursie "Bez wody nie ma życia". Konkurs organizowany był dla świetlic szkolnych przez SP nr 16 w Lublinie.
- Szczegóły
- Odsłony: 889
175 ROCZNICA URODZIN HENRYKA SIENKIEWICZA
Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej na Podlasiu.
W 1858 roku Sienkiewicz rozpoczął naukę w warszawskim gimnazjum, uzyskując w 1866 roku świadectwo dojrzałości. Potem podjął studia na wydziale filologiczno-historycznym.
W 1869 roku zadebiutował jako dziennikarz. Publikował w „Przeglądzie Tygodniowym", „Gazecie Polskiej" oraz „Niwie". Jego pierwsza powieść drukowana w prasie to „Na marne", która powstała w 1871r.
Dużo podróżował m.in. po Ameryce, Afryce, zwiedził Hiszpanię, Włochy, Austrię i Francję.
- Szczegóły
- Odsłony: 1670