Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja obchodzimy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej z tej okazji.
Link do prezentacji -> Konstytucja 3 Maja
- Szczegóły
- Odsłony: 390
Narodowe Święta Majowe
Z tej okazji dzieci poznawały historię Konstytucji 3-ego Maja, rozmawialiśmy o symbolach narodowych.
Prezentujemy barwy narodowe, godło Polski, solidaryzujemy się z dziećmi z Ukrainy.
Świetlica Jolanta Bogusz
- Szczegóły
- Odsłony: 1310
Majowe święta w świetlicy szkolnej
Przed nami czas świąt Majowych, które są szczególnie ważne w historii Polski. Z tej okazji dzieci ze świetlicy przypomniały o symbolach narodowych oraz świątecznych zwyczajach. Życzymy uroczystego i podniosłego świętowania w gronie rodzinnym.
Świetlica: Urszula Zawadzka
- Szczegóły
- Odsłony: 1621
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Świetlicowego "Dbamy o Ziemię - naszą planetę"
22 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Ziemi. Świetlica szkolna ogłosiła wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego "Dbamy o Ziemię - naszą planetę".
A oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Amelia Majewska - SP 10, Magdalena Sławek - SP 33
II miejsce - Julia Koper - SP 33, Natalia Łbik - SP 10
III miejsce - Maja Włodarczyk - SP 33, Maja Paśnik - SP 10
Wyróżnienia:
Katarzyna Łukasik - Misztal - SP 33, Emilia Chocyk - SP 33
Gratulacje laureatom i nauczycielom przygotowującym, składają organizatorzy konkursu - nauczyciele świetlicy SP 24 oraz zapraszają po odbiór dyplomów i nagród.
A. Kasperek, U. Zawadzka, J. Bogusz
- Szczegóły
- Odsłony: 1642
Łańcuch pokoleń w naszej szkole
W dniu 15 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zasadzenia dębu pamięci. Wzięły w niej udział władze miasta, zaproszeni goście, pracownicy szkoły i ówcześni uczniowie.
„ Dąb Katynski” to drzewo, które symbolizuje męstwo i dzielność. Nasze drzewo pamięci poświęcone zostało Tadeuszowi Stachurskiemu, lubelskiemu funkcjonariuszowi Policji Państwowej.
Tadeusz Stachurski urodził się w 1900 r. w Lublinie. Jako młody funkcjonariusz w wieku 29 lat wyjechał na Śląsk, gdzie pełnił obowiązki posterunkowego w Śląskiej Szkole Policji. W sierpniu 1939 r. w wyniku mobilizacji znalazł się w szeregach Rezerwy Policji Województwa Śląskiego. Policjant dostał się do niewoli, trafił do obozu w Ostaszkowie. Wiosną 1940 r. został zamordowany w Twerze. Pochowano go w zbiorowej mogile w Miednoje.
Jego nazwisko widnieje pod nr 14132, na 283 stronie listy pomordowanych przez NKWD w 1940 r. oraz ma swoją tabliczkę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie w Kaplicy Katyńskiej. Występuje również w Księdze Cmentarnej Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje.
Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w 82. rocznicę upamiętnienia zbrodni katyńskiej. Stajemy się jednym z ogniw łańcucha pamięci kolejnych pokoleń.
- Szczegóły
- Odsłony: 469
Święta Wielkanocne
- Szczegóły
- Odsłony: 1058
SP 24 zaświeciła się na niebiesko!
Po raz kolejny dołączyliśmy do kampanii mającej na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa.
- Szczegóły
- Odsłony: 1667
Cieszymy się z sukcesów
Uczniowie klasy 8a: Kacper Ciepłowski, Oskar Lech, Adam Porzuc, Oskar Derecki, Damian Miąc oraz klasy 8 c: Oliwier Lipski, Dawid Płocheć, Paweł Jach zdobyli III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Sukces jest efektem systematycznych przygotowań drużyny przez Panią Ewę Czuryło. Aktywny udział w zajęciach SKS i determinacja uczniów zaprocentowały miejscem na podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
- Szczegóły
- Odsłony: 1667