Zarządzenie Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
Poniżej zamieszczamy linki do Zarządzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021:
- Szczegóły
- Odsłony: 1063
Certyfikat "Szkoła pełna ciepła"
Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły pełnej ciepła" za udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym e-Lekcje Ciepła.
- Szczegóły
- Odsłony: 332
Świąteczne iluminacje
klasa 1a i 1b wzięła udział w iluminacjach odpalenia choinki. Dzieci wybrały się na uroczyste odpalenie choinki pod ratuszem, gdzie mogły także zrobić sobie zdjęcie i dostać słodkie upominki od Świętego Mikołaja.
- Szczegóły
- Odsłony: 718
Dzień Plecaka
W poniedziałek 17 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Plecaka. Choć terminem wydarzenia nawiązaliśmy do Międzynarodowego Dnia Plecaka, który po raz pierwszy odbył się 15 października 2018 roku, to zmieniliśmy jego formułę.
Naszym głównym zadaniem było zweryfikowanie wagi plecaków uczniów. Członkowie Samorządu Uczniowskiego dokonywali pomiarów podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych, podzieleni na dwie grupy: klasy I- III i klasy IV- VIII. Tego dnia zostało zważonych 169 plecaków. Najlżejszy plecak ważył 2 kg i należał do uczennicy klasy III a, natomiast najcięższy ważył 8,2 kg i był własnością uczennicy klasy VIII a. Najwięcej spośród zważonych tornistrów osiągała wagę w zakresie 4- 5 kg- klasy IV- VIII i 3,5- 4 kg- klasy I- III.
Dzień Plecaka to nie tylko ważenie. Uczniowie świetlicy szkolnej pod opieką Pani Urszuli Zawadzkiej malowali swoje wymarzone tornistry. Efekty ich pracy w postaci galerii zdobią korytarz na drugim piętrze.
Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel
- Szczegóły
- Odsłony: 3122
Podsumowanie X edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia”
Jubileuszowa X edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia. Mój Bohater Państwa Podziemnego 1939-1956” przeszła do historii.
Uroczyste podsumowanie odbyło się 23 maja 2022 r. w siedzibie Lubelskiego Oddziału IPN. Galę obecnością zaszczycili: Dyrektor Lubelskiego Oddziału IPN pan dr Robert Derewenda, Wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN pan Maciej Sztorc, Dyrektor Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania pan Karol Karwowski. Obecni byli nasi Patroni: Partyzanci Lubelszczyzny, przedstawiciele środowiska Armii Krajowej: kpt Marianna Krasnodębska, pani Krystyna Marczewska, pan Adam Łukasik, pan Adam Gołąb i Batalionów Chłopskich – pan Marian Wójcik.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowali: Urząd Miasta w Lublinie, Instytut Pamięci Narodowej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Po zakończonej uroczystości odbyła się krótka część artystyczna.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia informacji o podsumowaniu Konkursu w lubelskich mediach:
- https://lublin.tvp.pl/60340821/23-maja-2022-g-1830
- Szczegóły
- Odsłony: 1718
Zimowe fantazje
Wyobraźnia dzieci jest bezgraniczna. Możemy się o tym przekonać oglądając galerię prac w świetlicy - "Zimowe impresje" i "Zimowe stworki". Prace wykonali uczniowie klas 1-2 pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej.
- Szczegóły
- Odsłony: 1335
Andrzejkowy turniej klas profilowanych
Po raz pierwszy w roku szkolnym 2021/2022 uczennice klas czwartych o profilu piłka siatkowa wzięły udział w zorganizowanym dnia 27.11.21 Andrzejkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej „2” dziewcząt.
Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów z lubelskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: :
Kornelia Słoboda
Karolina Kleczek
Amanda Śmietanka
Po bardzo zaciętej walce dziewczęta zajęły trzecie miejsce ,za które otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.
Drużynie gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłony: 1237
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.
Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Pomysł organizacji święta zrodził się w Hiszpanii w 1926 roku.
UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii, ustanowiło to święto w 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Tytuł Światowej Stolicy Książki co roku przyznaje UNESCO jako wyróżnienie dla miasta, które ma najlepszy program upowszechniający czytelnictwo i promujący książki. Jako pierwsze miasto ten tytuł otrzymał Madryt. Jako pierwsze z miast w Polsce tytuł ten otrzymał Wrocław w 2016 roku. Tegoroczną Światową Stolicą Książki będzie stolica Gruzji Tbilisi.
Bardzo zachęcam do obejrzenia krótkich filmików o historii książki, do których linki znajdziecie poniżej:
- Szczegóły
- Odsłony: 646
Apel uczniów klasy 1 A do koleżanek i kolegów - BEZPIECZNE WAKACJE !
Już wakacje - to czas , aby cieszyć się słońcem i czasem wolnym. Rozwijajcie swoje pasje i zainteresowania. Jednak pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa w czasie wyjazdów w góry, nad morze, gdy będziecie u rodziny na wsi a także gdy zamierzacie spędzać wakacje w mieście.
- Szczegóły
- Odsłony: 2629