Tydzień Tolerancji
Samorząd Uczniowski w dniach 15-19 maja zorganizował cykl wydarzeń pod hasłem "Tydzień Tolerancji". Poniedziałek był dniem wprowadzającym do tej tematyki. Na tablicy SU zawisła plansza, na której chętni uczniowie wpisywali swoje definicje słowa "tolerancja", skojarzenia i przemyślenia. Wtorek był dniem bez hejtu. Klasy przygotowały plakaty, które zostały rozmieszczone w przestrzeni szkolnej. W klasie VI b i VII a Pani psycholog Anna Tychmanowicz z UMCS przeprowadziła zajęcia doskonalące kompetencje komunikacyjne. Środa została poświęcona tolerancji wobec róznorodności religii, tradycji, stylu życia. Na tablicy SU pojawił się kalendarz, do którego uczniowie wpisywali ważne dla nich święta. Czwartek skupiał się na tematyce niepełnosprawności. Uczniowie klas: Va, VIII a i VIII b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panią psycholog Katarzynę Szopa z Fundacji Alpha. Piątek- dzień podsumowania przebiegał pod hasłem "Stop przemocy i nienawiści". Uczniowie klas: IV a, V b, VI a i VII b wzięli udział w grze terenowej, podczas której dzielili się swoją wiedzą na temat zjawiska agresji i przemocy. Dziękuję za udział w Tygodniu Tolerancji wszystkim uczniom i nauczycielom, a za jego organizację członkom SU. Szczególne podziękowania składam Oldze Tychmanowicz i Hlibovi Hrinov, którzy byli inicjatorami i głownymi organizatorami wydarzenia.
Magdalena Hładuniuk
- Szczegóły
- Odsłony: 523
Szkolny Budżet Obywatelski- pierwsze szkolenia już za nami!
Ruszyły spotkania przygotowujace 20 lubelskich szkół do realizacji Szkolnego Budżeu Obywatelskiego. Nauczyciele: Pani Valentyna Pohrebniak i Pani Magdalena Hładuniuk, oraz uczniowie: Olga Tychmanowicz i Gabriel Karaś reprezentowali SP24 podczas spotkania integracyjnego, które odbyło się 15 maja w Galerii Labirynt. Kolejne spotkanie miało miejsce 19 maja w ACK Chatka Żaka. Było to spotkanie szkoleniowe, podczas którego uczyliśmy się zsad wdrażnia SBO. Nasi uczniowie wykazali się szczególną aktywnością. Relacja z wydarzenia dostępna jest także pod linkiem:
https://www.facebook.com/LublinisYOUth/posts/771971468049994
- Szczegóły
- Odsłony: 236
Najsympatyczniejszy Nauczyciel roku szkolnego 2022/2023
Miło nam poinformować, że "Najsympatyczniejszym Nauczycielem roku szkolnego 2022/2023" wybranym przez uczniów klas IV-VIII została Pani Beata Szpetko- nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy V b. Serdecznie gratulujemy!
Samorząd Uczniowski
- Szczegóły
- Odsłony: 69
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
12 maja odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klas V-VIII, pod kierunkiem p. M. Rybak, p. E. Stawarz oraz p. Ireneusza Krupy.
- Szczegóły
- Odsłony: 279
Dzień Wyszywanki
Co trzeci czwartek maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wyszywanki. Wyszywanka jest duchowym symbolem narodu ukraińskiego, ojczyzny, domu rodzinnego, matczynego ciepła. Stąd tego dnia widzimy w przestrzeni publicznej ludzi ubranych w bogato zdobione hafty. Każda część Ukrainy ma swój ornament, kod i kolor. Dzień wyszywanki obchodzony jest od 2006 roku. Dziś Święto Wyszywanki obchodzone jest na całym świecie, jednakże kojarzone z Narodem Ukraińskim. Święto Wyszywanki to nie tylko odświętne ubranie. To przede wszystkim symbol lojalności i buntu. To zbroja, która okrywa udręczone bólem, ale wypełnione miłością ukraińskie serca.
Ukraińska kadra pedagogiczna wraz z pedagogiem szkolnym
- Szczegóły
- Odsłony: 575
#3 Działajmy wspólnie!
10 i 11 maja odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu "Młodzi dla Młodych". W warsztatach "#3 Działajmy wspólnie!" wzięli udział uczniowie klasy VIII b Gabriel Łasocha i Dawid Plichta.
Więcej informacji o inicjatywie oraz zdjęcia ze spotkania dostępne pod linkiem:
Magdalena Hładuniuk
- Szczegóły
- Odsłony: 61
I miejsce uczennicy naszej szkoły w konkursie międzynarodowym!
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Lena Jankowska z klasy 8b zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami Historii Polski – skąd nasz ród” w kategorii poezja.
Konkurs objęty był Patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.
Wpłynęło ponad 2 tysiące prac z całej Polski, a także z USA, Kanady, Francji, Anglii, Hiszpanii.
Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 maja 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.
- Szczegóły
- Odsłony: 135
Sukces uczennicy naszej szkoły w konkursie ogólnopolskim
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Lena Jankowska z klasy 8b zajęła III miejsce w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny w kategorii praca literacka.
Na konkurs wpłynęło 121 prac z 13 województw Polski.
Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłony: 290
Sukces uczennicy naszej szkoły w konkursie ogólnopolskim!
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Magdalena Kicia z klasy 8b zajęła III miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego CZYTANIE JEST PRZYGODĄ.
Na konkurs wpłynęło 91 prac z 14 województw Polski.
Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłony: 258