Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

15 grudnia 2021 klasa 5b uczestniczyła w projekcie edukacyjnym "Szkoła w ruchu - ruch w szkole". Zajęcia odbyły się w Centrum Kultury w Lublinie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania Centrum, które znajduje się w dawnym budynku klasztornym. Zobaczyli m.in. scenę teatralną, księgarnię, w której znajdowało się wiele starych i bardzo ciekawych eksponatów, wystawy poświęcone zabytkom historii i kultury Lubelszczyzny. Następnie klasa uczestniczyła w zajęciach tanecznych, które poprowadziła koordynatorka projektu Pani Anna Żak. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami.

To już drugi konkurs  organizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Lublinie. W tej edycji wzięło udział blisko 80 uczniów z klas I- VIII. Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Miejskiej za współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Kuc- Zastępcy Naczelnika Oddziału Szkolno- Profilaktycznego.

 

Wyniki konkursu:

Kategoria „klasy I- III”

I miejsce- Lena Adamczyk- klasa III a

II miejsce- Maja Mazur- klasa I a

III miejsce- Amelia Rodak- klasa II a

Wyróżnienia otrzymali:

- Oskar Cękalski- klasa I a

- Lena Mazur- klasa II a

Kategoria „klasy IV- VIII”

I miejsce- Jakub Zubrzycki- klasa V b

II miejsce- Kuba Walkiewicz- V b

III miejsce- Daria Rusin- klasa V b

Wyróżnienia otrzymali:

- Paweł Osmoliński- klasa IV a

- Lena Wilczek- klasa VI b

- Dagmara Wolska- VII b

- Oskar Kozdra- klasa VII b

- Maksymilian Niewielski- klasa VII b

- Seweryn Zdyb- klasa VII b

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone, gdy wszystkie klasy wrócą do nauki stacjonarnej.

 

Przypominamy, że szkoła bierze udział projektu „Klimat szkoły. Tworzymy go razem”, w ramach którego rodzice i nauczyciele mają możliwość ukończenia na poziomie podstawowym lub rozszerzonym szkolenia NVC (Porozumienie Bez Przemocy).

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu wprowadzającym do komunikacji bez przemocy. Podczas wydarzenia trenerka opowie o projekcie i korzyściach płynących z udziału w nim.

Odbędą się dwa spotkania (do wyboru jeden termin):

Żeby skorzystać ze szkolenia należy wejść w link i podać swoje imię.

Spotkanie, które odbędzie się 25 stycznia 2022 r. o godzinie 19.15 poprowadzi Pani Małgorzata Nowicka- prezes Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej. Gościem webinaru będzie pani Aleksandra Madajewska- psycholog, certyfikowany analityk zachowania, licencjonowana terapeutka behawioralna.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez stronę https://app.evenea.pl/event/symptomy-autyzmu/

Następnie na  Państwa maila zostanie wysłany bezpośredni link do wydarzenia.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Klimat szkoły. Tworzymy go razem!"

Uczniowie klasy II a zawsze chętnie biorą udział w działaniach, akcjach i projektach, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Tym razem uczestniczyli w projekcie Narodowego Programu Zdrowia DINO, promującego higienę zdrowia fizycznego i psychicznego.

Uczniowie klasy I A zostali zaproszeni do udziału w edukacyjnym projekcie tanecznym Lubelskiego Teatru Tańca "Szkoła w ruchu - ruch w szkole" w ramach programu Przestrzenie Sztuki/ Taniec. Dzieci odwiedziły Centrum Kultury w Lublinie. Po budynku, będącym instytucją kultury, a jednocześnie zabytkiem, oprowadziła je koordynatorka projektu Pani Anna Żak. Następnie w sali baletowej odbyły się zajęcia z tańca współczesnego.Wizyta w Centrum Kultury była dla dzieci niezwykłym przeżyciem, a zajęcia rozbudziły ciekawość i kreatywność. Taniec został przedstawiony przez prowadzącą zajęcia jako sposób na uwolnienie emocji i redukcję napięć. Starsi uczniowie także dołączą do projektu. Już nie możemy się doczekać.

 

Choć wciąż miło wspominamy ubiegłoroczne szkolenia online z udziałem zaprzyjaźnionej Straży Miejskiej, cieszy nas powrót do organizowania ich w formie stacjonarnej.  Pani Sylwia Kuc- Naczelnik Oddziału Szkolno- Profilaktycznego Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia na temat tolerancji.

           Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do współpracy przy projekcie edukacyjnym „Szkoła w ruchu – ruch w szkole” dla wybranych lubelskich placówek oświatowych, realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki / Taniec prowadzonego w pięciu miastach Polski: Lublinie, Łodzi, Katowicach, Kielcach, Białymstoku pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Teatralnego  im. Z. Raszewskiego. W Lublinie operatorem lokalnym programu Przestrzenie Sztuki jest Centrum Kultury, a bezpośrednim realizatorem linii programowej Taniec - Lubelski Teatr Tańca, który był inicjatorem programu Przestrzenie Sztuki, co wynikało z wieloletnich, konsekwentnych dążeń do powołania w Lublinie ośrodka poświęconego sztuce tańca.

Zapraszamy serdecznie uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym organizowanym we współpracy ze Strażą Miejską. 

A4 Infociacho