Edukacja Dla Rodziców
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

„Klimat szkoły. Tworzymy go razem” to projekt Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej, do którego przystąpiła nasza szkoła. Do 31.12.2023 r. pod opieką fundacji będziemy realizować program „NVC w szkole”.

NVC (nonviolent communication) czyli „Porozumienie Bez Przemocy” to metoda  komunikacji opracowana przez Marshalla Rosenberga. Znana jest również jako Język Serca, Empatyczna Komunikacja, czy Konstruktywna Komunikacja.

Co zapewnia nam udział w programie?

  1. Szkolenie wprowadzające dla Rady Pedagogicznej, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  2. Szkolenie wprowadzające dla rodziców, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  3. Dostęp do platformy e-learningowej, na której są szkolenia online prowadzące do certyfikacji.
  4. Możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, których terminy będą podawane na platformie szkoleniowej.
  5. Możliwość udziału w specjalnych wydarzeniach i działaniach wdrażających NVC w praktyce.

Na czym polega szkolenie?

W ramach programu każdy nauczyciel i rodzic może ukończyć szkolenie certyfikacyjne na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Poziom podstawowy obejmuje realizację zadań dostępnych na platformie. Może być ono realizowane w dowolnym czasie.

Poziom rozszerzony obejmuje oprócz dostępu do treści dostępnych na platformie spotkania online w czasie rzeczywistym (łącznie 10 godzin dydaktycznych). Dziesięciogodzinne szkolenie podzielone jest na kilka spotkań realizowanych w ciągu jednego miesiąca. Co miesiąc rusza nowa edycja kursu. Można wziąć w nim udział w dowolnej edycji w czasie całego okresu trwania projektu tj. do 31.12.23 r. Informacje o terminach spotkań będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Film poniżej wyjaśnia system szkoleniowy.

Każda osoba chcąca wziąć udział w szkoleniach powinna wejść na stronę nvcwszkole.pl i wybrać przycisk „Rejestracja” zamieszczony w prawym górnym rogu. Następnie konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Po wypełnieniu wszystkich danych i wybraniu przycisku "Utwórz konto" powinna do Państwa zostać wysłana wiadomość e-mail (prosimy sprawdzać folder SPAM lub "Oferty" w przypadku nieotrzymania maila w ciągu kilku minut). W sytuacji, gdyby wiadomość aktywacyjna do Państwa nie dotarła, należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego organizatorów szkoleń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Film poniżej wyjaśnia rejestrację na platformie:

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci do udziału w bezpłatnych webinariach w ramach „Programu Jedz z Głową” finansowanego ze środków budżetu Miasta Lublin.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

https://po-zdro.pl/wydarzenia/miesi%c4%85c/2021-02/

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z założeniami i realizacją Programu Jedz z Głową -> Prezentacja

Drodzy Rodzice,  trudna i przedłużająca się sytuacja związana z panującą pandemią jest źródłem stresu dla nas wszystkich. Edukacja zdalna i związana z tym izolacja, choć w tym momencie jest konieczna, często także nie sprzyjaja dobremu samopoczuciu.

Stres i obniżony nastrój dotyczy także dzieci. Często nie wiemy jak radzić sobie z tymi nowymi problemami, jak rozmawiać z dzieckiem o tym co aktualnie się dzieje w kraju i na świecie a naturalna ciekawość dziecka będzie skutkowała zadawaniem pytań, na które często trudno znaleźć odpowiedzi. Dlatego zostawiam Państwu artykuł, który mam nadzieję okaże się wsparciem.

Magdalena Hładuniuk- pedagog specjalny

Drodzy Rodzice


Wasze dzieci rozpiera energia, która nie znajduje ujścia w sytuacji gdy nie mogą wyjść z domu?
A może wręcz przeciwnie, brak ruchu powoduje u nich apatię i niechęć do nauki i działania? Przybywamy z pomocą ?

Drodzy Rodzice! jedz z glowa

Czy zastanawialiście się:

  • Jakich argumentów użyć by zachęcić dziecko do jedzenia mniejszej ilości słodyczy?
  • Jak znaleźć czas i energię na to, co dla Was naprawdę ważne?
  • Gdzie znaleźć inspirację aby zrobić coś trochę inaczej, nie wywracając przy tym całego domu do góry nogami?

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w nowej formule warsztatów edukacyjnych w Programie Jedz z Głową  które pozwolą Wam odnaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

„Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczenia”.  

Soren Kierkegaard

 

Dojrzewanie jest okresem poważnych zmian i zadań rozwojowych. To czas, kiedy nastolatek przeobraża się w osobę dorosłą.  Proces dorastania obejmuje zmiany w sferze fizycznej, psychicznej, społecznej i duchowej.

               Nastolatek poszukuje i stara się określić swoją tożsamość. W tym okresie wycofanie z aktywności, pomieszanie emocjonalne czy też niepewność co do własnych kompetencji i możliwości, są objawem gruntownych zmian i wyznaczają prawidłowy przebieg w rozwoju.

Burza hormonalna u nastolatka jest związana z rozwojem fizycznym, prowadzącym do dojrzałości. Funkcjonowanie emocjonalne cechuje duża zmienność nastrojów, impulsywność, utrudniona kontrola emocji.

               Ważną i zauważalną cechą tego okresu jest odrzucenie i krytykowanie tego, co proponują dorośli. Ten negatywizm jest symptomem rozpoczęcia nowej i niełatwej drogi do opracowania własnego planu działania i określenia jego kształtu.

               Wyzwania i zadania stojące przed statystycznym nastolatkiem, związane są z jego wielowymiarowym rozwojem.  

W marcu w naszej szkole skupiamy się szczególnie na profilaktyce uzależnień z uwzględnieniem zagrożeń płynących z nadmiernego i niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci i nowoczesnych komunikatorów.

W dniach 6 i 7 marca mieliśmy przyjemność gościć Pana Roberta Turskiego, specjalistę od promowania pozytywnych zachowań użytkowników sieci (Internet, telefony komórkowe) oraz poszukiwania i proponowania wartościowych i nowoczesnych metod nauczania (gamifikacja, rozszerzona rzeczywistość, gry miejskie, itd.)

Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych - choć dokonywane są w witrualnym świecie, potrafią realnie wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Aby przestrzegać rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów, powstała Kampania „Chroń dziecko w sieci”. Została ona zorganizowana  przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Szkolne wydarzenia

07 Gru 2022
01:30PM - 03:05PM
Uczeń przyszłości
09 Gru 2022
Spotkanie klas I i III ze Strażą Miejską
12 Gru 2022
Próbny egzamin ósmoklasisty
12 Gru 2022
Próbny egzamin ósmoklasisty

A4 Infociacho