Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Wykonane prace na konkurs międzyszkolny Jesienne klimaty przez Lena M. kl 2a, Maja S. kl 2a, Kuba A. 3a.

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt.:"Witamy jesień". Na zajęciach uczniowie oglądali filmy edukacyjne o jesieni, rozwiązywali zagadki o tematyce jesiennej, a także uczyli się piosenki "Idzie jesień". Uczniowie z klasy 1A kolorowali liście w jesiennych barwach.

Aleksandra Kasperek

Jesień już nastała-wszyscy to czujemy. Jest raz złota, innym razem szara i smutna. Dzieci z 3A w Świetlicy szkolnej, pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej, dały upust swoim odczuciom. Postrzeganie tej pory roku jest zaskakujące! Wszyscy kochają Jesień i widzą ją w magicznych kolorach....Tak powstała Galeria prac klasy 3A.
URSZULA ZAWADZKA
 
Jesień nie musi być smutna! Tak stwierdzili uczniowie klasy 1A i 2A. Szukali kolorów jesieni i znaleźli je w ... kwiatach słoneczników i chryzantem. Z dużą radością wykonali w Świetlicy szkolnej prace plastyczne pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej. Jesienne kwiaty są kolorowe, wesołe i poprawiają humor w każdy jesienny, szary dzień. Ozdabiają galerię szkolną.
Urszula Zawadzka
 

"Wiosna w maju" - prace plastyczne dzieci ze świetlicy.

Na początku maja obchodzone są w naszym kraju ważne Święta:
2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji w świetlicy odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym. Przygotowano gazetę okolicznościową. Dzieci poznawały wydarzenia z historii Polski związane z Konstytucją 3 Maja, wykonywały prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe oraz słuchały pieśni patriotycznych.

Międzyszkolny Konkurs "Bez wody nie ma życia" został zorganizowany przez świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 16 im. F. Chopina w Lublinie pod honorowym patronatem MPWiK.
Konkurs był skierowany do uczniów klas I - III i uczęszczających do świetlic szkolnych.
Miło nam poinformować, że laureatem tego Konkursu została uczennica naszej szkoły Martyna Jakubczak z kl. 3B.
Wystawę prac można obejrzeć na stronie internetowej SP 16.

Serdecznie gratulujemy
Nauczyciele świetlicy

Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych: palmy, pisanki, zajączki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

W świetlicy szkolnej dzieci spędzają bardzo mile czas po skończonych lekcjach. W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie, pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej, nauczyli się śpiewać piosenkę pt."Maszeruję wiosna". Aby uatrakcyjnić występ, akompaniują sobie na instrumentach perkusyjnych. Wykonali również prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki. Uczniowie byli zadowoleni i z niecierpliwością oczekują nadejścia tej pięknej pory roku.
WIOSNO! CZEKAMY NA CIEBIE!

A4 Infociacho