Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Świetlica Jolanta Bogusz

21 marca nadchodzi Wiosna! W świetlicy szkolnej dzieci z klas 1-2 przywitają ją pięknymi kwiatami. Wystawę tych wiosennych kwiatów można już oglądać na korytarzu szkolnym. Wykonali je uczniowie z klasy 1 i 2 pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej.

Z okazji Święta Kobiet wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia,
spełnienia marzeń, uśmiechu na każdy dzień, realizacji planów
oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
 
"Świat bez kobiet byłby
jak ogród bez kwiatów"
 
Świetlica Jolanta Bogusz

 

Dzieci klas I-II ze świetlicy szkolnej z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Na zajęciach utrwaliły sobie jak bezpiecznie spędzać ten czas, znają już zasady zabaw i gier zimowych. Potrafią również dobierać strój zimowy do panującej aury. Sami zaprojektowali piękne komplety czapek i rękawiczek. Powstała wystawa projektów.

Wszystkim dzieciom życzymy odpoczynku i bezpiecznych zimowych zabaw!

Opracowała: Urszula Zawadzka

Zbliżają się ferie zimowe dla uczniów szkół naszego województwa. Część z Was będzie wypoczywać uprawiając sporty zimowe, jak: jazda na łyżwach, nartach, desce czy sankach. A oto kilka zasad, które przypomną, jak zachować się aby uprawiane sporty były bezpieczne i stały się przyjemnością.

Miłego wypoczynku
Świetlica Jolanta Bogusz

Prezentacja prac plastycznych klasy 3A o tematyce zimowej
Świetlica
Jolanta Bogusz

Wyobraźnia dzieci jest bezgraniczna. Możemy się o tym przekonać oglądając galerię prac w świetlicy - "Zimowe impresje" i "Zimowe stworki". Prace wykonali uczniowie klas 1-2 pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej.

Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie z klas młodszych przebywają przed lub po zajęciach lekcyjnych. Rozwój dziecka wymaga stymulacji różnych zmysłów i działania na wiele bodźców. Dlatego też, w tym miejscu, uczniowie mogą korzystać z różnorodnych gier i zabawek edukacyjnych. Chętnie wybierają interesujący ich sposób spędzenia wolnej chwili i relaksu.

Panie wychowawczynie - A. Kasperek i U. Zawadzka służą pomocą i radą.

Ruch jest czynnikiem rozwojowym, szczególnie u dzieci w wieku szkolnym. Aby sprostać tym potrzebom codziennie w świetlicy organizowane są zajęcia ruchowe przy muzyce. Wszyscy bardzo chętnie biorą w nich udział - jest wiele radości i śmiechu.
Opracowały: U. Zawadzka, A. Kasperek
 

A4 Infociacho