Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy

Ferie zimowe to czas wypoczynku od zajęć szkolnych. Mamy nadzieję, że spadnie śnieg i pojawi się biała zima. Bardzo ważne jest przypomnienie właściwych zasad zachowania podczas ferii zimowych w miejscach, gdzie będziecie jeździć na sankach, łyżwach, nartach, odpowiednim ubiorze i sprawnym sprzęcie.

Życzymy miłego wypoczynku.

Świetlica Jolanta Bogusz

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Krawieckiego pt. „Szyjemy Misia”- Organizowanego dla świetlic.

Miło nam poinformować, iż uczennice
Lena Mazur kl. IIIA i Amelia Rodak kl. IIIA
zostały wyróżnione w międzyszkolnym konkursie krawieckim „Szyjemy Misia”.
Organizator Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Świetlica Jolanta Bogusz

Uczniowie przebywający w świetlicy bardzo chętnie układają z klocków różne budowle. Zrealizowane pomysły prezentujemy w galerii zdjęć. Zachęcamy do oglądania.

Świetlica Jolanta Bogusz

Aby uczcić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w świetlicy zorganizowano konkurs "Polska - moja Ojczyzna". Pani Dyrektor Joanna Kahlan oraz Pani Wicedyrektor Anna Trela słowami otuchy i zachęty rozpoczęły to wydarzenie. Uczniowie klas 2 i 3 recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Jury w składzie: Maria Dermanowska, Urszula Zawadzka oraz Aleksandra Kasperek ogłosiły wyniki konkursu.

I miejsce - Lena Łyda kl. 2A

II miejsce - Jenifer Moryl kl. 3A

III miejsce - Lena Mazur kl. 3A

Wyróżnienia: Wiktoria Firlej kl. 3A, Kamil Sowiński kl. 3A.

Uczniowie zostali nagrodzeni książkami, które będą im przypominać o tym sukcesie.

Organizacja konkursu - Aleksandra Kasperek i Urszula Zawadzka.

11 listopada – każdy uczeń to przyzna – dzień świąteczny obchodzi nasza droga Ojczyzna.

Uczniowie w świetlicy poznawali historię odzyskania niepodległości przez Polskę, postać Józefa Piłsudskiego pierwszego Marszałka Polski, Naczelnika Państwa Polskiego. Oglądali filmy edukacyjne o symbolach narodowych, słuchali pieśni patriotycznych, rysowali żołnierzy. Efekty pracy można zobaczyć w galerii zdjęć.

Świetlica Jolanta Bogusz

W czwartek 13 października odbył się w naszej szkole dzień gier planszowych. Uczniowie mieli możliwość zagrać w różne gry, między innymi: szachy, warcaby, 5 sekund, speed cups, quirkle, quoridor. Chętnie też grali w gry karciane: uno, dobble. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Zapraszam na kolejne spotkania z grami i turnieje.
Tymoteusz Modrzejewski

Przyszła Złota Polska Jesień.

Dzieci w świetlicy obserwowały zmiany w przyrodzie, oglądały filmy edukacyjne np. jak liście zmieniają kolory, czytały wiersze.
Kolorowały i tworzyły kompozycje jesienne. Bogactwo kolorów jesieni prezentujemy w galerii zdjęć.

Bezpieczna droga do szkoły
Zaczynamy kolejny rok szkolny. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo uczniów na drogach, dlatego oglądaliśmy filmy, rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać się po chodniku, ulicy, gdzie przejść na drugą stronę, rozpoznawaliśmy znaki drogowe np: "Przejście dla pieszych". Zwracaliśmy uwagę na oznakowanie plecaków w odblaski, żeby być bardziej widocznym dla kierowców.

Pamiętaj!!
Twoje bezpieczeństwo zależy również od Ciebie.

Świetlica Jolanta Bogusz

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Dzieci w świetlicy rozmawiały o bezpiecznych zachowaniach i miejscach wypoczynku. Aby wypoczynek był relaksem, radością i przyjemnością powinien być bezpieczny. Prezentujemy dobre rady na okres wakacji. Życzymy dobrego wypoczynku.