Działania innowacyjne i ciekawe lekcje
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021

KONKURS

dzien zwierzat

W roku obchodzimy wiele ważnych świąt, mamy też dni dedykowane różnym gatunkom zwierząt.4 października to dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej jest on uznawany za patrona zwierząt i środowiska. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów i postanowili oni ten dzień ustanowić Światowym Dniem Zwierząt. Święto to ma zwrócić uwagę na los zwierząt a w szczególności na zagrożenia, jakie niesie środowisku rozwój cywilizacji.

W naszej szkole uczcimy to święto organizując kolejny plebiscyt.W zeszłym roku szkolnym obchodziliśmy “Światowy Dzień Kota “. Był to bardzo udany konkurs, jednak wiele osób żaliło się, że nie mogli zaprezentować innych zwierzaków - piesków, chomików czy papugi.

Postanowiliśmy uwzględnić Wasze prośby i tym razem z okazji “Światowego Dnia Zwierząt “ogłaszamy konkurs na najsympatyczniejsze zwierzątko domowe.

Prosimy o przysyłanie zdjęć swoich pupili, tym razem nie przyjmujemy zdjęć kotów, w formacie jpg na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia podpisane imieniem zwierzaka oraz dane właściciela można nadsyłać do 3 października. 

UWAGA: Nie przyjmujemy zdjęć bez podpisu!

Zdjęcia te pokażemy na stronie szkoły i umożliwimy Wam głosowanie na swojego ulubieńca.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I- IV wraz z rodzicami do udziału w IV edycji konkursu literacko- plastycznego pt. "Rodzinne czytanie".

 Innowacja pedagogiczna: „Historia na polskim, polski na historii”

Termin realizacji: luty 2021 – czerwiec 2021 r.

Autorzy: Elżbieta Stawarz, Monika Rybak

Adresaci programu: Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie. Projekt „Historia na polskim, polski na historii” składa się z różnych działań podejmowanych w celu zwiększenia zainteresowania i pogłębienia wiedzy przewidzianej podstawą programową, a także ukształtowania świadomego odbiorcy tekstów historycznych i literackich. Dzięki realizacji różnorodnych działań pokażemy, że historia, zwłaszcza dotycząca najważniejszych postaci i wydarzeń historycznych, jest bardzo ciekawa, interesująca, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, kształtuje system wartości i wskazuje życiowe priorytety oraz uczy prawidłowego łączenia wydarzeń historycznych z odpowiednimi tekstami literackimi.

Główny cel projektu to i rozwijanie zamiłowania do historii naszej Ojczyzny oraz zaszczepienie nawyków czytelniczych. Jego podstawowym założeniem jest popularyzowanie historii naszego kraju, zaktywizowanie do twórczego wysiłku i kreatywności w podejściu do poznawania wydarzeń historycznych i powiązanych z nimi tekstów literackich. Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do wnikliwego poznawania historii Polski, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, zachęcenie do poszukiwania tekstów nawiązujących do wydarzeń i postaci historycznych naszego kraju, rozwijanie umiejętności analizy, krytycznego myślenia oraz docenienie piękna i wartości płynących z obcowania z historią i literaturą.

Uczniowie zdobędą i poprawią następujące umiejętności:

  • znajomość wydarzeń i postaci historycznych z historii Polski;
  • umiejętność powiązania wydarzeń historycznych z dziełami literackimi;
  • poprawa poziomu wypowiedzi ustnych i pisemnych uczniów;
  • wzrost zrozumienia i analizy tekstów historycznych i literackich oraz poleceń;
  • wyciszenie i poprawa koncentracji;
  • wyrażanie własnych refleksji nad tekstami historycznymi i literackimi;
  • umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej;
  • wzrost poczucia własnej wartości;
  • poprawa wzajemnych relacji pomiędzy uczniami;
  • potrzeba tworzenia i poznawania dzieł kultury historyczno-literackich.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas III- VII. Termin składania prac konkursowych mija 19 marca. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są m. in. na padlecie pod linkiem https://padlet.com/maghlad14/Bookmarks

 

 

 
 

Terminy wyjść klas 8 na Targi Edukacyjne Lublin 2020:

1) Klasa 8 a – wyjście w czwartek 5 marca 2020 w godz. 10.35 - 12.30

2) Klasa 8 b – wyjście w piątek 6 marca 2020 w godz. 9.45 - 11.20

Klasy wychodzą na Targi Edukacyjne z wychowawcami. Zwiedzanie jest bezpłatne. Miejsce odbywania się Targów Edukacyjnych: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11.

Naukę w oddziale przedszkolnym opieramy na dobrych i sprawdzonych od lat metodach nauczania wzbogaconych elementami pedagogiki Marii Montessori, metody „Dobrego Startu” Marty Bogdanowicz, metody globalnej Ireny Majchrzak, „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej,  jak i pakietu metod aktywizujących małego człowieka.

A4 Infociacho