Wychowanie patriotyczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału

w XI Wojewódzkim Konkursie Ocalić od zapomnienia…

„Mój bohater Państwa Podziemnego w latach 1939 – 1956.

Portret Partyzanta Lubelszczyzny”.

 

Poniżej publikujemy zaproszenie na konkurs oraz regulamin:

Regulamin konkursu "Ocalić od zapomnienia..." -> Pobierz

 

Zaproszenie Ocali od zapomnienia

W obecnym roku szkolnym, po raz pierwszy, nasza szkoła wzięła udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która ma rozpowszechniać wiedzę o powstaniu warszawskim. W klasach szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie przygotowali również życzenia i pozdrowienia dla Powstańców Warszawskich. Koordynatorami akcji w naszej szkole były p. Elżbieta Stawarz i p. Monika Rybak.

 

13 grudnia przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami związanymi z wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981. Materiały pochodzą ze źródeł IPN.

- Stan wojenny - Link

- "Światło wolności" - film animowany

- Zapal "Światło wolności" - Link

- Świadkowie Historii o stanie wojennym – cykl 10 fragmentów notacji IPN - Link

- Infografiki - Stan wojenny -> Link

- Stan wojenny 1981-1983 -> Link

 

6 grudnia delegacja uczniów naszej szkoły z klas V-VIII, pod opieką p. Elżbiety Stawarz, uczestniczyła w koncercie pt. "Muzyka z historią w tle" w IPN o/Lublin. Był to recital młodego wokalisty Karola Śliwińskiego, ucznia XXIX LO oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie. Za pomocą piosenki uczestnicy koncertu zostali przeprowadzeni przez najnowszą historię Polski, od czasów Legionów Piłsudskiego po lata 80-te XX wieku.

Elżbieta Stawarz

Link do wydarzenia -> Koncert w IPN

W tym roku obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas szóstych oraz chór przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Uroczysta akademia odbyła się 10 listopada w sali gimnastycznej. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do akcji „Szkoła do Hymnu”.

Marszałek Józef Piłsudski powiedział: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem". Dlatego w naszej szkole dbamy o to, aby uczniowie nie zapomnieli o przeszłości. W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która ma rozpowszechniać wiedzę o powstaniu warszawskim. W klasach szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie przygotowali życzenia i pozdrowienia dla Powstańców Warszawskich.

Efekt ich pracy można zobaczyć tutaj: https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97dade8c-1ae6-4c2e-a735-83eff1d0f92d

Koordynatorzy projektu: Elżbieta Stawarz, Monika Rybak

 

Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w lubelskich obchodach Święta Niepodległości.

W piątek 11 listopada od godziny 8.30 przypinali przygotowane wcześniej kotyliony uczestnikom uroczystego posiedzenia Rady Miasta Lublin, które odbyło się w Trybunale Koronnym przy ul. Rynek 1.

Dyplom

W ramach projektu „Warszawa – Miasto Niezwyciężone" delegacja uczniów z klasy 8a i 8b, wraz z p. Elżbietą Stawarz, uczestniczyła w koncercie w Filharmonii Lubelskiej, który odbył się 08.11.2022 r.

W koncercie wystąpili Darek Malejonek oraz zaproszeni goście: Renata Przemyk, Natalia Niemen, Marika, Ania Szafraniec i Ola Nowak (zespół „Dziewczyny"), Mona, Lilu, Damian Ukeje, Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.ETNO, Kacper Popek. Podczas koncertu zaprezentowana została poezja wojenna.
 
Projekt realizowany jest przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz dzięki wsparciu Fundacji PGE.

 

Szkolne wydarzenia

09 Cze 2023
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie

A4 Infociacho