Wychowanie patriotyczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Wspólnie z Ministrem Edukacji Narodowej - Dariuszem Piontkowskim, Szkoła Podstawowa nr 24 włącza się w akcję „Szkoła pamięta” poprzez działania upamiętniające ważne dla uczniów postacie, a także wydarzenia.

 

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej organizowanym w ramach III Dnia z Biblioteką.

Konkurs zorganizowany jest dla dwóch kategorii wiekowych:

  • „Polska – nasza Ojczyzna” dla klas I-IV
  • „Historia Polski w poezji” dla klas V-VIII

Z danej klasy udział w konkursie recytatorskim może wziąć maksymalnie 3 uczniów. Recytacje oceniać będzie komisja konkursowa.

Prosimy o zgłaszanie recytatorów do biblioteki szkolnej w terminie do 7 listopada 2019 r. Konkurs odbędzie się 14 listopada 2019 r. od godz. 9.45. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz Regulamin konkursu w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Biblioteka szkolna

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy zapraszają całą społeczność szkoły na 4. Nocną Milę Niepodległości. Szczegółowe informacje u nauczycieli wychowania fizycznego i na stronie organizatora.

bieg niepodleglosci

                Rok 2018 to rok pod hasłem 100 lat Niepodległej. Nasza szkoła bardzo czynnie wpisuje się we wszelkie działania upamiętniające to doniosłe wydarzenie. Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji pt. „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej O/ Lublin. W ramach akcji otrzymaliśmy bezpłatnie 27 bardzo cennych publikacji dotyczących dziejów Lubelszczyzny. Są to książki poświęcone m.in. dziejom Lubelszczyzny lat powojennych, polskiemu podziemiu niepodległościowemu w latach 40 i 50-tych, więzieniu na Zamku Lubelskim i wiele innych. Dzięki tym książkom nasi uczniowie mają szansę poszerzyć i pogłębić informacje na temat historii najnowszej naszego regionu. Z pewnością publikacje te będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Jest to bardzo cenna inicjatywa dająca szansę wielu szkołom na wzbogacenie księgozbioru w wiele ważnych publikacji poświęconych historii naszej małej ojczyzny.

Dzięki tej akcji nasza szkoła miała szansę promować akcję IPN. Pani Elżbieta Stawarz udzieliła krótkiego wywiadu na temat w/w akcji.

W dniu 17 września 2019 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Krystyną Klimek uczestniczyli w obchodach 80 rocznicy agresji Rosji na Polskę, które rozpoczęły  się Mszą św.

W dniu 13 września dzieci z oddziału „0” i klasy I „a” wzięły udział w uroczystych obchodach 4 Rocznicy utworzenia Litewsko – Polsko - Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego.

Szkolne wydarzenia

09 Cze 2023
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie

A4 Infociacho