Wychowanie patriotyczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

    Dnia 3 marca 2020 r. uczniowie kl. 7a, 7b, 8a i 8b wzięli udział w sesji historycznej "Bohaterowie tacy jak Wy", która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Sesja została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dyplom Szkoa pamita

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dniu 1.06.2019 r w XXVII edycji Biegu Solidarności, ulicami Lublina. Głównym celem  tej imprezy sportowej jest upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ Solidarność, promocja Lublina i Lubelszczyzny oraz popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji.

Klasa 3a odwiedziła Miejsca Pamięci Narodowej. Zapaliliśmy znicze w miejscach upamiętniających tych, którzy zginęli w czasie I i II Wojny Światowej, walcząc za Ojczyznę. Pamiętaliśmy o poległych podczas bombardowania Lublina we wrześniu 1939 roku. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy zostali zamordowani w Katyniu, na Wołyniu czy zmarli w czasie zsyłki na Syberię. PAMIĘTAMY.

Polonez dla Niepodległej 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DbMz8nMTJpk

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DbMz8nMTJpk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

W dniu 14 listopada 2018 r. Społeczność naszej  Szkoły zapisuje kolejną kartę Wielkich Obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. ‘’Polonez dla Niepodległej ‘’ to inicjatywa, której celem było złożenie hołdu  Patronom  szkoły oraz wszystkim bohaterom,  którzy przyczynili się do odzyskania  wolności.   

W tak zaszczytnym  przedsięwzięciu  wzięło udział 150 uczniów szkoły z klas od  I  do VIII reprezentujących całą naszą społeczność..

Przy dźwiękach najpiękniejszego tańca  narodowego, uroczystego rozpoczęcia poloneza  „Dla Niepodległej” dokonała Pani Dyrektor Barbara Wanat oraz Pani Wicedyrektor Joanna Kahlan.  Korowód taneczny poprowadzili Michał Chamera  uczeń klasy VIII "b"  i  Natalia Król  uczennica klasy VIII "b" oraz w strojach lubelskich Stanisław Orzechowski  uczeń klasy VII "a" i  Ewa Krzyszycha  nasz gość. 

Zaangażowanie   dzieci i autorek  inicjatywy p. Marzeny Witeskiej i  p. Liliany Orzechowskiej   włożony wysiłek , pomysły  zogniskowane na ,,Niepodległej" przyniosły  dumę i radość.

Podziękowania Pani Dyrektor, wzruszenie  rodziców, uznanie  wychowawców i nauczycieli oraz zadowolenie z dobrze wykonanej pracy towarzyszyła  wszystkim, którzy podjęli się tego  zadania.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie, które po latach przypomni nam o naszym patriotyzmie i historii, w którą wpisaliśmy się także i my Społeczność Sp.24 w Lublinie.

GALERIA

  Po raz czwarty 21 września 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu „Mila  Pamięci Ofiar Komunizmu”, który  organizowany jest od 2016r . Upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939, związane z napaścią ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej.

        W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń z historii Polski. W dniach od 25 do 30 października 2019 r. pod opieka wychowawców uczniowie porządkowali i odwiedzali groby Partyzantów - naszych Patronów, zapalali  znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami z przeszłości  naszego miasta, sprzątali  bezimienne i opuszczone mogiły  oraz organizowali zbiórkę zniczy. Bardzo ważnym  momentem było odwiedzenie grobu zmarłej dyrektor Szkoły pani Heleny Olender.

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” – poezja okresu II wojny światowej

                Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy V „a” Michalina Rozenbajgier w dniu 4 listopada 2019 r. zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” – poezja okresu II wojny światowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     Pani Marianna Krasnodębska – żołnierz AK i Patron naszej Szkoły, w dniu 1 marca 2020 r., otrzymała z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Dudy Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej.

     Wyrażamy ogromną radość z racji uhonorowania Pani Marianny Krasnodębskiej tak wielkim odznaczeniem za jej zasługi i piękny życiorys – Żołnierza Wyklętego o niezłomnym charakterze, osoby walczącej o wolną i niepodległą Polskę. Gratulujemy otrzymania medalu i jesteśmy dumni, że mamy ją wśród Patronów naszej szkoły. Jej życiorys, wartości, którym jest wierna są wzorem dla uczniów i całej społeczności naszej szkoły.

Link do relacji z uroczystości wręczenia odznaczeń -> https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,531,odznaczenia-w-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych.html

Szkolne wydarzenia

09 Cze 2023
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie
24 Cze 2023
Ferie letnie

A4 Infociacho