Osiągnięcia
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

1.03.2023 r. uczniowie klas VII i VIII rozegrali ostatnie mecze w trwających od listopada rozgrywkach szkół podstawowych, startujących w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna naszej szkoły w walce półfinałowej z reprezentacją SP 16, zakończonej zwycięstwem, zakwalifikowała się do ścisłego finału. Finałowy mecz po bardzo zaciętej o każdy punkt walce, zakończył się zajęciem przez naszą drużynę II miejsca.

Gratulujemy srebrnej drużynie w składzie: Jakub Foryś, Hrinov Hlib, Marcin Kaczor, Jakub Martyn, Marek Martyniak, Filip Wałachowski, Tymur Shvets, Arek Maciejewski.

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w międzyszkolnym turnieju klas profilowanych w piłce siatkowej. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Mazur, Adam Wawszczyk, Antoni Boczek, Nataniel Lipski, Filip Antuszewicz, Ksawery Wasik, Veniamin Kholomieienkov oraz Mykola Savenok. Filip Mazur otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika zespołu.

Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

22 lutego w hali sportowej I LO im. Stanisława Staszica odbyły się zawody pod hasłem "Sport ponad granicami", w których rywalizowali polscy i ikraińscy uczniowie szkół podstawowych. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-IV i V-VIII. Naszą szkołę reprezentowali Oleksander Shchierbakov, Sofia Zadorozhna, Dorota Dumin, Kyryl Omelchenko, Iana Bida, Fabian Wasik, Mykola Kubytskyi, Aisha Borchashvili oraz Oliwia Maciejewska, Kristina Trachuk, Tymur Shvets, Arkadiusz Maciejewski, Mykola Savenok, Julia Lech, Maksym Lytryn (z klas V-VIII). Uczniowie wrócili z pucharem i brązowymi medalami.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i składamy gratulacje!

 

W dniu 21 lutego 2023 r. odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych pod hasłem „Przegryź dyktando jak słodkie mango!”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Adamczyk, Hanna Podleśna i Kacper Szpila, który zajął I miejsce, uzyskując tytuł ”Mistrza Ortografii”. Uczniów przygotowywała p. Joanna Kahlan.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

Sukces Kacpra

 

GRATULUJEMY !!!!!!!

Uczennica klasy VIII a

Michalina Rozenbajgier zdobyła I miejsce

w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

organizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.


Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a, Piotr Juraszek, otrzymał nagrodę w kategorii literackiej w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego pt. MÓJ ANIOŁ.

Piotr przygotował wiersz pt. „Mój Anioł”, który został opublikowany w zbiorczym opracowaniu wyróżnionych prac konkursowych.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała nauczycielka języka polskiego - p. Beata Szpetko.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b otrzymała wyróżnienie w IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.

Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Komitet Honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

Na konkurs wpłynęło ponad 1200 prac z całego świata.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Gratulujemy Ninie i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „PIELGRZYMI SZLAK JANA PAWŁA II” w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w konkursach plastycznych.

Lena Wilczek kl. 6b – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Bombkę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach,

Oliwia Wójcik, kl 7a – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dom bez kota to głupota",

Lena Wilczek, kl 6b – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jestem przyjacielem przyrody".

 

Rekrutacja oddział klas pierwszych 2023/2024

Szanowani Państwo Rodzice

Informujemy o rozpoczynającej się rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

Zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

Do publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Terminy składania zgłoszeń: od 27 lutego do 13 marca 2023r.

 Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły

Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 24, wymaga złożenia wniosku rekrutacyjnego o przyjęcie do naszej szkoły.

Termin składania wniosków: od 21 marca 2023 r. godz. 8.00 do 28 marca  2023 r. godz. 14.00

Szczegółowe informację znajdują się w zakładce  STREFA RODZICA – Rekrutacja - oddział klas pierwszych.

A4 Infociacho