Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b otrzymała wyróżnienie w IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.

Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Komitet Honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

Na konkurs wpłynęło ponad 1200 prac z całego świata.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Gratulujemy Ninie i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „PIELGRZYMI SZLAK JANA PAWŁA II” w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w konkursach plastycznych.

Lena Wilczek kl. 6b – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Bombkę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach,

Oliwia Wójcik, kl 7a – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dom bez kota to głupota",

Lena Wilczek, kl 6b – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jestem przyjacielem przyrody".

Dnia 13 maja 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbyły się przesłuchania młodych recytatorów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego w ramach 55 Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy 4b przygotowanych przez p. Beatę Szpetko i 1 uczennica z klasy 5a przygotowana przez p. Monikę Rybak.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 4b Aniela Bęczyńska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Po raz pierwszy w roku szkolnym 2021/2022 uczennice klas czwartych o profilu piłka siatkowa wzięły udział w zorganizowanym dnia 27.11.21 Andrzejkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej „2” dziewcząt.

Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów z lubelskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: :

Kornelia Słoboda

Karolina Kleczek

Amanda Śmietanka

Po bardzo zaciętej walce dziewczęta zajęły trzecie miejsce ,za które otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.

Drużynie gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

11 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w kolejnej już edycji biegu „6 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. Sportowa rywalizacja w tym dniu upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939 - napaść ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieg odbył się w Ogrodzie Saskim z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej czyli 1609 metrów długości.

Celem biegu była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 8 uczniów z klas IV-VIII oraz rodzice. Na szczególną uwagę zasługuje zajęcie II miejsca w swojej kategorii wiekowej przez Lenę Wilczek oraz Konrada Kamińskiego z klasy VI b.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Lublin za uzyskanie wysokich miejsc w konkursach ogólnopolskich.

Jednorazowe stypendium przyznawane jest w ramach Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,80 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i są laureatami konkursów ogólnopolskich.

Laureatce serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Ciebie dumni.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b Nina Butryn zajęła I miejsce w  VII Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym Poświęconym Bibliotekom Szkolnym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Konstytucją 3 Maja” w kategorii – praca literacka.

Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie wpłynęło 88 prac plastycznych oraz 79 literackich z sześciu województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b Nina Butryn zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021 pod hasłem „Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie” (kategoria plastyczna) zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 w Lublinie.

Uczennicę przygotowywała pani Maria Dermanowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolne wydarzenia

07 Gru 2022