Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024 ruszył cykl spotkań dla szkół, które wygrały w III edycji konkursu „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie".

19 września odwiedziła nas Pani Klaudyna Mach z Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon. Przeprowadziła warsztaty dla Szkolnego Zespołu Roboczego. Celem zajęć była integracja grupy oraz omówienie etapów realizacji SBO.

20 września wzięliśmy udział w spotkaniu, które odbyło się w ACKiM Chatka Żaka. Uczestniczyły w nim Zespoły Robocze wszystkich szkół, które realizaują SBO. Wydarzenie dotyczyło promocji inicjatywy w społecznościach szkolnych, ale było też okazją do wymiany doświadczeń i podsumowania dotychczasowych działań.

Magdalena Hładuniuk

 

Podczas wyborów, które odbyły się 15 września, ustalono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

Przewodnicząca Samorządu- Olga Tychmanowicz- klasa VIII b

Zastępca Przewodniczącej - Aleksandra Stuleblak- klasa VIII a

Skarbnik- Filip Puzio- VII b

Przewodnicząca Sekcji Dziennikarskiej- Amelia Turska- klasa V a

Członkowie Sekcji Dziennikarskiej:

- Adam Martyn- klasa VI b

- Zuzanna Lambert- klasa VIII b

- Weronika Błażejewska- klasa VII a

Przewodnicząca Sekcji Informacyjnej- Aniela Bęczyńska- klasa VI b

Członkowie Sekcji Informacyjnej:

- Adam Mackiewicz- klasa VIII b

- Antoni Słowiński- klasa VII a

- Maciej Bidziński- klasa V a

Przewodniczący Sekcji Sportowej- Filip Mazur- klasa VII a

Członkowie Sekcji Sportowej:

- Patrycja Kołodziej- klasa VII a

- Aleksander Manailo- klasa IV a

- Paweł Osmoliński- klasa VI a 

Przewodniczący Sekcji Artystycznej- Denis Hryshcuk- klasa VI b

Członkowie Sekcji Artystycznej:

- Lena Mazur- klasa IV a

- Oliwia Maciejewska- klasa V a

- Jakub Zubrzycki- klasa VII b

 

Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom wspaniałych i bezpiecznych wakacji

                                                           życzy Samorząd Uczniowski SP 24

Życzenia na wakacje

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą I okres nauki w roku szkolnym 2022/2023.

Klikinj tutaj 

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w dniach 15-19 maja zorganizował cykl wydarzeń pod hasłem "Tydzień Tolerancji". Poniedziałek był dniem wprowadzającym do tej tematyki. Na tablicy SU zawisła plansza, na której chętni uczniowie wpisywali swoje definicje słowa "tolerancja", skojarzenia i przemyślenia. Wtorek był dniem bez hejtu. Klasy przygotowały plakaty, które zostały rozmieszczone w przestrzeni szkolnej. W klasie VI b i VII a Pani psycholog Anna Tychmanowicz z UMCS przeprowadziła zajęcia doskonalące kompetencje  komunikacyjne. Środa została poświęcona tolerancji wobec róznorodności religii, tradycji, stylu życia. Na tablicy SU pojawił się kalendarz, do którego uczniowie wpisywali ważne dla nich święta. Czwartek skupiał się na tematyce niepełnosprawności. Uczniowie klas: Va, VIII a i VIII b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panią psycholog Katarzynę Szopa z Fundacji Alpha. Piątek- dzień podsumowania przebiegał pod hasłem "Stop przemocy i nienawiści". Uczniowie klas: IV a, V b, VI a i VII b wzięli udział w grze terenowej, podczas której dzielili się swoją wiedzą na temat zjawiska agresji i przemocy. Dziękuję za udział w Tygodniu Tolerancji wszystkim  uczniom i nauczycielom, a za  jego organizację członkom SU. Szczególne podziękowania składam Oldze Tychmanowicz i Hlibovi Hrinov, którzy byli inicjatorami i głownymi organizatorami wydarzenia.

Magdalena Hładuniuk

Ruszyły spotkania przygotowujace 20 lubelskich szkół do realizacji Szkolnego Budżeu Obywatelskiego. Nauczyciele: Pani Valentyna Pohrebniak i Pani Magdalena Hładuniuk, oraz uczniowie: Olga Tychmanowicz i Gabriel Karaś reprezentowali SP24 podczas spotkania integracyjnego, które odbyło się 15 maja w Galerii Labirynt. Kolejne spotkanie miało miejsce 19 maja w ACK Chatka Żaka. Było to spotkanie szkoleniowe, podczas którego uczyliśmy się zsad wdrażnia SBO. Nasi uczniowie wykazali się szczególną aktywnością. Relacja z wydarzenia dostępna jest także pod linkiem:

https://www.facebook.com/LublinisYOUth/posts/771971468049994

 

Miło nam poinformować, że "Najsympatyczniejszym Nauczycielem roku szkolnego 2022/2023" wybranym przez uczniów klas IV-VIII została Pani Beata Szpetko- nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy V b. Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski 

10 i 11 maja odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu "Młodzi dla Młodych". W warsztatach "#3 Działajmy wspólnie!" wzięli udział uczniowie klasy VIII b Gabriel Łasocha i Dawid Plichta.

Więcej informacji o inicjatywie oraz zdjęcia ze spotkania dostępne pod linkiem:

https://www.facebook.com/LublinisYOUth/posts/pfbid02fMS78Wjuvovhivg86YAZaEnuDxMhbGXWHMaWDZVrPR1GfoHsctVxQ8kMqWkUhirol

 

Magdalena Hładuniuk

 

 

pobrane

Kolejny sukces naszej szkoły! Znależliśmy się w gronie 20 lubelskich szkół, które zwyciężyły w konkursie  „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja". Wkrótce rozpoczniemy przygotowania, by w roku szkolnym 2023/2024 wykorzystać pozyskane środki- 4 tys. zł na realizację wybranego projektu.

Magdalena Hładuniuk

A4 Infociacho