Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

W ramach projektu 22 marca odbyła się konferencja pt.  „Porozmawiajmy o młodzieży- spotkanie z lokalną młodzieżą”. Wydarzenie rozpoczęło się od panelu  dyskusyjnego z udziałem Zastępców Prezydenta Miasta Lublin:  Panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i Panem Mariuszem Banachem. Dotyczył on Samorządów Uczniowskich i oferty grantowej dla szkół, Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach integracyjnych a nauczyciele w spotkaniu, podczas którego zaprezentowano grę ułatwiającą poznanie infrastruktury miasta Lublin.

W wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Olga Tychmanowicz z klasy VII b i Lena Jankowska z klasy VIII b oraz Pani Wicedyrektor Anna Trela i opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Magdalena Hładuniuk. Uczennice wezmą udział jeszcze w czterech spotkaniach warsztatowych, podczas których będą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, zdobywać umiejętności takie jak praca w grupie i budowanie zespołu. Poszerzą swoją wiedzę na temat wolontariatu, organizacji młodzieżowych, miasta Lublin, czy Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=597096452463925&set=pcb.597103045796599

Samorząd Uczniowski ogłosił 24 marca "Dniem bez plecaka". Do udziału w akcji przyłączyli się chętni uczniowie z klas IV- VIII.

Zadaniem uczniów było wykazanie się KREATYWNOŚCIĄ. Czy im się to udało? Oceńcie sami.

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel

Walentynki to wspaniała okazja do wyznań. To czas nie tylko miłości romantycznej, ale również tej w rodzinie lub między przyjaciółmi. Nasi uczniowie wyznawali sobie uczucia  za pośrednictwem Poczty Walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel

1 lutego odbył się apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący I okres nauki w roku szkolnym 2022/2023. Podczas wydarzenia gratulowaliśmy uczniom wyróżniającym się w nauce, posiadającym stuprocentową frekwencję oraz najlepszym czytelnikom. Była to także okazja do podsumowania konkursu świątecznego pt. „Najpiękniej udekorowana klasopracownia” oraz konkursu plastycznego pt. „Bądź bezpieczny w Internecie”. Dyplomy i nagrody wręczyły laureatom Pani Dyrektor Joanna Kahlan oraz Pani Wicedyrektor Anna Trela.

Samorząd Uczniowski

hhhhhhhhhhh

 

Ferie tuż, tuż! Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji gazetkę. Wiceprzewodniczący samorządu Hlib Hrinov opracował zasady bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nimi. Graficzną oprawą zajęły się uczennice: Michalina Rozenbajgier, Zuzanna Paruch, Amanda Śmietanka i Lena Jankowska. 

 

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w akcji. Świece prosimy składać w oznaczonym pudełku, które znajduje się na pierwszym piętrze przy monitoringu.

Samorząd Uczniowski

Plakat zbiorka

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego we współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin poświęcona została  bezpieczeństwu w Ineternecie. Konkurs skierowany do uczniów klas IV- VIII współorganizował po raz pierwszy Samorząd Uczniowski. Wpłynęło 25 prac konkursowych, część z nich została wybrana do  przygotowania  galerii.  Mieści się ona na tablicy pedagogów.  W lutym prace zostaną przekazane Straży Miejskiej i wykorzystane do przygotowania ekspozycji w ich siedzibie.

Laureaci:

I miejsce- Joanna Urban- klasa V a

II miejsce- Alisa Bortnichuk- klasa VI a

III miejsce- Jakub Zubrzycki- klasa VI b

wyróżnienie- Dorota Dumin- klasa IV a

Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po feriach podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.

I miejsce- klasa V b- sala nr 18

II miejsce- klasa II a- sala nr 21

III miejsce- klasa I a- sala nr 25

Wyróżnienie- klasa I b i III a- sala nr 20

Dziękujemy wszytkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom.

 

 W tym roku po raz kolejny przystąpilismy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W ramach akcji Samorząd Uczniowski zorganizował punkt zbiórki na parterze przy monitoringu. Zbieramy żywność długoterminową t. j. kasza, mąka, makaron, cukier, bakalie, słodycze i inne produkty, które mogą być przydatne w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Zbiórka potrwa do 20 grudnia. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

pom dzieciom

 

A4 Infociacho