19 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował apel podsumowujący I. okres nauki w roku szkolnym 2023/2024. Najważniejsze informacje przedstawiamy w formie prezentacji Kliknij tutaj

Samorząd Uczniowski

Uczniowie SP 24 wręczali sobie w Dniu Świętego Walentego ręcznie wykonane walentynki, tajemnicze karteczki, liściki oraz upominki i kwiaty. Nie zabrakło także dowodów sympatii do nauczycieli. Dystrybucją przesyłek zajęli się w tym roku: Aniela Bęczyńska z klasy VI b, Dagmara Wolska z klasy VII a oraz uczeń klasy II b- Jan Chachaj.

pobrane

Mamy to! Zrealizowaliśmy dwa projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego:

• TOALETA MARZEŃ- to projekt "mały" (1000 złotych), który obejmował zakup luster oraz uchwytów na papier do toalet chłopców i dziewcząt na pierwszym piętrze.
  • WODA- SKARB BEZ KTÓREGO NIE DA SIĘ ŻYĆ- to projekt "duży" (3000 złotych), w ramach którego zostało zakupione urządzenie typu fontanna wody pitnej wraz z filtrami.

Autorzy projektów, których możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej to uczniowie klasy VI b: Adrianna Manailo, Julia Wiśniewska oraz Adam Martyn. Uczniowie pracowali pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Szpetko.

Działania są realizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz finansowane ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, a także ze środków Gminy Lublin.

Magdalena Hładuniuk- koordynator projektu

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież uczęszczającą do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Lublinie do udziału w konkursie pt. „Nowe logo naszej szkoły”.

Zachęcamy do udziału !

I miejsce- klasa VI b- sala nr 18
II miejsce- klasa II b i I a- sala nr 20
III miejsce- klasa II a- sala nr 25
Wyróżnienia:
- klasa III a- sala nr 21
- świetlica szkolna- sala nr 22
Dziękujemy uczniom, wychowawcom i pracownikom świetlicy za piękne udekorowanie szkoły. Gratulujemy zwycięzcom.

sala nr 18

sala nr 20

sala nr 25

pozostałe sale

Samorząd Uczniowski

W dniach 7-8 grudnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 odbyły się Kiermasze Stroików Świątecznych oraz Loteria Mikołajkowa . Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Szkolne koło Wolontariatu Caritas i Samorząd Uczniowski SP24 z przeprowadzonych akcji uzbierali 1520 złotych (740 zł- kiermasz, 780 zł- loteria). Przedszkole nr 4 prowadząc kiermasz ozdób świątecznych zebrało 485 złotych. Wspólnie przekażemy Fundacji Skakanka 2005 złotych . Pieniądze zostaną przeznaczone na terapię genową trzyletniej Rity cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili stroik lub los na loterii. Serdecznie dziękujemy także uczniom i rodzicom za przygotowanie pięknych stroików i wsparcie loterii.

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stroik: kliknij tutaj

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu Caritas

I miejsce- Nadia Wilczek- klasa 1a
II miejsce- Julia Brzezińska- klasa 2a
III miejsce- Jakub Zubrzycki- klasa 7b
Wyróżnienia:
- Amelia Długoszek- klasa 2a
- Kacper Antoń- 3a
- Lena Wilczek- 8b
- Damian Małysz- 2b
- Maja Tobolszewska- 1a

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone 20 grudnia. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace.

Magdalena Hładuniuk, Robert Karkoszka

Miś na smutki i radości,
Miś gdy coś Cię bardzo złości
Miś gdy czasem jest Ci źle,
Miś gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś co leży pod poduszką,
Miś co ma klapnięte uszko.
Miś Puchatek, Miś Uszatek
Miś z futerka, z pluszu, z łatek ...
Dziś Dzień Pluszowego Misia
Wiec go utul mocno dzisiaj !!!!!

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo 24 listopada. Uczniowie przynieśli swoje ulubione przytulanki, wychowawczynie świetlicy  szkolnej prowadziły tego dnia zajęcia tematyczne oraz z pomocą uczniów przygotowały piękne gazetki.

Samorząd Uczniowski

Zorganizujemy Loterię Mikołajkową i Kiermasz Stroików Świątecznych. Zebrane środki przeznaczymy na wsparcie jednej z rodzin naszej społeczności szkolnej.

Zbiórka fantów potrwa do końca listopada. Można je przynosić do opiekuna SU- Magdaleny Hładuniuk i opiekuna SKW Caritas- Roberta Karkoszki. Zbieramy: maskotki zabawki, książki, gry. Rzeczy muszą być czyste, niezniszczone, kompletne.

Stroiki zostaną przygotowane w ramach udziału w konkursie „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Zachęcamy do udziału. regulamin

Zapraszamy Państwa na nową stronę internetową naszej placówki https://zsp2.lublin.eu/ . Nowa strona internetowa jest na bieżąco aktualizowana i będą pojawiać się na niej