Wiadomości
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

 Skończył się udział naszej szkoły w programie. Dla przypomnienia TalentOn jest programem dla młodzieży uzdolnionej humanistycznie i społecznie. Piątka naszych uczniów (najliczniejsza reprezentacja uczniów z jednej szkoły) zakwalifikowała się do programu udowadniając, że warto w nich zainwestować i pomóc im szlifować kompetencje poznawcze i miękkie, t.j. kreatywność, krytyczne myślenie, ale także współpracę, komunikatywność, czy też rozwój emocjonalny. Uczestnicy spotykali się co dwa tygodnie przez okres od listopada do czerwca na warsztatach grupowych. Oprócz tego każdy z nich pracował indywidualnie pod kątem osobistego mentora nad problemem interdyscyplinarnym. Rodzice uczestników mieli również spotkania z prowadzącymi warsztaty. Na zakończenie programu efekty pracy dzieciaków zostały ocenione w konkursie na najlepiej rozwiązany problem. Miło nam poinformować, że dwójka  naszych uczniów stanęła na podium, zajmując drugie i trzecie miejsce. Brawo dla Hliba Hrinova i Aleksandry Stuleblak, bo to oni najlepiej przedstawili efekty swojej pracy, za co dostali nagrody rzeczowe (czytnik ebook). Gratulacje również należą się Lenie Jankowskiej, Oldze Tychmanowicz oraz Ivance Selskiej. Dzielnie i pięknie zaprezentowaliście naszą szkołę!

Agnieszka Bereza

telant onn

Dzisiaj niektórzy nasi uczniowie pochwalą się świadectwem z czerwonym paskiem, który jest symbolem wysokich wyników w nauce. Ale każdy z Was starał się pracować na miarę swoich możliwości i talentów, bo te mamy wszyscy. Akcja  "kolorowe paski” jest akcją wprowadzaną w wielu szkołach, także i naszej, żeby pokazać Wasze supermoce – talenty. Jedni są świetni w technologiach, drudzy są koleżeńscy i empatyczni, trzeci są urodzonymi przyrodnikami, sportowcami, artystami lub są na etapie szukania swoich pasji i na razie interesują się wieloma rzeczami. Każdy jest w czymś dobry. I dziś pasek o odpowiednim kolorze odebrany wraz ze świadectwem poświadcza to, że społeczność szkolna również to zauważa. Jesteście wyjątkowi!
Agnieszka Bereza

Agresja wycinekChcesz wiedzieć więcej ? - Kliknij w obrazek

 

 

Jeśli widzisz, że Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż zazwyczaj, mówi Ci o tym, że ma problem i sobie nie radzi, możesz skorzystać z poniższych adresów. Warto wcześnie reagować!

 https://pokonackryzys.pl

 

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - tutaj link

 – 800 080 222

 

Bezpłatny telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tutaj link

 – 116 111

 

Fundacja “Dajemy Dzieciom Siłę”  - tutaj link

 

Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - tutaj link

 – 800 12 12 12

 

 

Zapraszamy dziś tj. 23 lutego 2023 r. wszystkich rodziców na wirtualne spotkanie z psychologiem, zatytułowane: „Co rodzic powinien wiedzieć o rozwoju swojego dziecka", w celu wzięcia udziału należy otworzyć ten link- tutaj
 
Z kolei  w przyszłym tygodniu, tj. 27 lutego 2023 r. zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, poświęcone suplementom diety, w celu wzięcia udziału, rejestracja tutaj-link
 
Webinary organizowane są w ramach  programu „Jedz z głową”, w którym to nasza szkoła bierze udział. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach.
Od ponad dwudziestu lat dnia 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.  To choroba, która nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej animacji pokazującej czym jest depresja i co zrobić z osobą, która ma objawy tej choroby. Nie bądźmy obojętni – zdrowie psychiczne to też ZDROWIE, warto się o nie zatroszczyć.

 
dbam o zasieg
Fundacja Dbam o Mój Z@sięg opracowała poradnik dla rodziców dotyczący zarządzania nowymi technologiami w domu. Dostęp do poradnika znajdą Państwo pod linkiem: link tutaj
 
 
Drugim ciekawym pomysłem tej fundacji są kolonie offline - kolonie WAKACYJNE, na które można już się zapisać. Kolonie są dla dzieciaków w przedziale wiekowym 7-17 lat. Będą pod opieką psychologów, pedagogów, socjoterapeutów oraz zaangażowanych wychowawców. Reszta informacji znajduje się pod linkiem:

slowa relacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na darmowy webinar organizowany przez Fundację "Dbam o Mój Zasięg" we środę 9 listopada o godzinie 19. Webinar dotyczy higieny cyfrowej i dbałości o nią. Poniższy link upoważnia do wejścia na szkolenie.
 
 
Agnieszka Bereza

A4 Infociacho