Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klasy III A po projekcji filmu "Gwiazdka Klary Muu" w Centrum Kultury, wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których wykonali Skrzata, jednego z głównych bohaterów filmu. Skrzat, przyjazna ludziom istota, pojawiająca się często w literaturze, wykonany został z naturalnych materiałów i odtąd strzec będzie swoich małych właścicieli.

 

Klasa I a uczestniczyła w świątecznych warsztatach w Centrum Kreatywności Bricks4Kidz. Na dzieci czekała masa niespodzianek: tworzenie czekoladowych pralinek, budowanie z klocków LEGO wioski Świętego Mikołaja, szycie na maszynie świątecznej skarpety na prezenty, degustacja świątecznych pierniczków, spotkanie z Mikołajem.

 

 

Uczniowie klas I, II i III mieli okazję poznać co to jest archeologia i czym zajmuje się archeolog. Niezwykle ciekawe i profesjonalnie przygotowane zajęcia przeprowadzili studenci z Koła Naukowego UMCS.  Klasa I a i III a uczestniczyła w warsztatach na temat: Prace symulowane na stanowisku archeologicznym, gdzie uczestnicy mogli odnaleźć przedmioty, które archeologowie znajdują podczas swojej pracy, poznać ich zastosowanie i wartość. 
Tematem warsztatów w klasie II a i II b był "Warsztat archeologa"- przedstawienie kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz z jakich narzędzi korzysta.
 
 
 

Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna to zasady, które kontynuujemy i realizujemy w klasie 2A. Sport to zdrowie! Więc zachęcamy do prostych ćwiczeń także kolegów i koleżanki z innych klas.

 

Ponownie gościmy w MDK nr 2 na zajęciach u p. Basi. To czas kiedy za pomocą farb, papieru, kredek, pasteli tworzymy prace plastyczne, które można podziwiać w naszej klasowej galerii.

 

Klasa 2 A na zajęciach w szkolnej bibliotece. Pani Ela wprowadziła nas w świat baśniowy Hansa Christiana Andersena.

 

Takie kąciki przyrodnicze powstają na zajęciach w klasie I a. Najpierw "artystyczny nieład", a potem ... Sami oceńcie nasze prace. Jeże i sowy zostały wykonane tylko z naturalnych materiałów: papieru, szkła, kasztanów, żołędzi i liści.
                                                 Wychowawca klasy I a Monika Kaniewska - Ozimek

 

 

"Jesienne drzewo" to tytuł wystawy prac plastycznych uczniów klasy III A zorganizowanej w MDK nr 2. Prace powstały na warsztatach plastycznych "To mój Lublin" pod kierunkiem Pani Barbary Gawryjołek.

 

Uczniowie klasy 3 A przy okazji zajęć o roślinach włóknistych i oleistych, przekonali się jak łatwo zrobić dekoracyjny wazon ze szklanej butelki, mając do dyspozycji tylko sznurek i klej. My ozdobiliśmy go jeszcze drobnymi elementami z papieru. Efekt oryginalnego wazonu na kwiaty murowany.

 

A4 Infociacho