Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klasy II A kontynuują projekt edukacyjny z dziedziny taniec "Szkoła w ruchu, ruch w szkole" realizowany w Centrum Kultury. Raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach tanecznych, podczas których poznają techniki tańca współczesnego. Jako tancerze uczą się pokazywać emocje i poprzez ruch opowiadać pewną historię. Zajęcia sprawiają małym tancerzom wiele radości i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Panią Justyną.

Uczniowie klas młodszych już znacznie wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego patriotycznego wydarzenia. Na zajęciach plastyczno - technicznych wykonywali flagi i kotyliony w barwach narodowych, wspólnie tworzyli klasowe wystawy i gazetki, które potem zaprezentowali na szkolnych korytarzach. 10 listopada dzieci wzięły udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewały hymn Polski.

W dniu 14.10.2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia pierwszej klasy. Oprócz tego, że dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, to także oficjalnie zostały zaprzysiężone i przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Pani Dyrektor Joanna Kahlan pasowała każdego ucznia wielkim ołówkiem, a Pani wicedyrektor Anna Trela wręczała dzieciom pamiątkowe kredki i dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Jesień - roztargniona malarka - Gubi farby po lasach i parkach...
To jeden z fragmentów wiersza, który był inspiracją  prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy III a.
Technika: farby plakatowe, pastele, odbijanie liści.

Uczniowie klasy II A zostali zaproszeni do programu Nowe Horyzonty edukacji filmowej. Filmy z cyklu "Filmowe podróże" pokazują życie dzieci z różnych stron świata i uświadamiają widzom, że niezależnie od szerokości geograficznej, odmiennych tradycji i zwyczajów, mają one podobne marzenia, troski, przeżycia i często stają przed takimi samymi wyzwaniami. Uczniowie poznają różne kraje, kultury, religie i uczą się otwartości, szacunku i tolerancji. Cykl filmowy dowodzi, że nie tylko realne podróże stwarzają możliwość poznawania świata.

Uczniowie klasy II A na zajęciach plastycznych w MDK-u wykonali kolaż z różnych materiałów plastycznych oraz witrażowy listek. Oto ich prace.

Uczniowie klasy II i III zostali zaproszeni do szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się w naszej szkole 27 października. Celem konkursu była popularyzacja czytania wśród dzieci, propagowanie wartościowej literatury, zwrócenie uwagi na posługiwanie się piękną polszczyzną. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe. Uczestnicy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych znanych autorów.

Uczniowie klasy II A rozpoczęli cykliczne zajęcia z plastyki w MDK nr 2. Tym razem tematem zajęć było "Jesienne drzewo".

Klasa II a włączyła się aktywnie do obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia. Dzieci przyniosły zdrowe i bardzo smaczne przekąski, bogate w witaminy. Tego dnia pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale też o aktywności fizycznej, emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia. Dzieci zrobiły też tablicę "Recepta na zdrowie", która zawierała prace plastyczne uczniów wykonane podczas zajęć. Na koniec były zdjęcia w fotobudce.

A4 Infociacho