Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

4 grudnia obchodzimy święto wszystkich górników potocznie nazywane Barbórka. Pochodzi od imienia św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji w klasie 1b odbyło się spotkanie z górnikiem. Pan przyszedł w swoim galowym mundurze i opowiadał nam o ciężkiej pracy pod ziemią. Pokazał uczniom kask i górniczą latarkę. Każde z dzieci chętnie zakładało na głowę kask oraz czapkę górniczą z czarnym pióropuszem.

Klasa 1b bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Filmowe. Z tej okazji wybraliśmy się do Centrum Kultury na film. Po projekcji filmu dzieci udały się na warsztaty, gdzie mogły podzielić się swoimi refleksjami na temat filmu.

"Brzechwa Dzieciom" to tytuł inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy 3 a pod kierunkiem wychowawczyni - pani Moniki Kaniewskiej - Ozimek. Dzieci zaprezentowały wybrane utwory J. Brzechwy, których oprawę wzbogaciły humorystyczną interpretacją, śpiewem i ciekawymi kostiumami.

 

Uczniowie kl. 3a w Dniu Pluszowego Misia również przynieśli do szkoły swoje maskotki.

Święto "Misiów" przypada na dzień 25 listopada i był wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie, jaką rolę w życiu każdego dziecka odgrywa pluszowa przytulanka. Uczniowie z klasy 1b, wspólnie świętowali to wydarzenie. Najpierw przypomnieliśmy sobie historię niedźwiadka, która zainspirowała święto pluszowego misia, następnie uczniowie zdali egzamin z wiedzy o wszystkich misiach występujących w kreskówkach. Na koniec ozdabiali swojego misia kolorową bibułą. Dzisiejsze święto przywołało wiele ciepłych wspomnień związanych z pluszowymi misiami.

Klasa III a bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Filmowe. Zajęcia z edukacji filmowej odbywają się raz w miesiącu w Centrum Kultury, a ich celem jest to, aby dzieci poprzez refleksyjny odbiór sztuki filmowej zdobywały wiedzę i lepiej rozumiały otaczający ich świat.

Uczniowie klasy II A kontynuują projekt edukacyjny z dziedziny taniec "Szkoła w ruchu, ruch w szkole" realizowany w Centrum Kultury. Raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach tanecznych, podczas których poznają techniki tańca współczesnego. Jako tancerze uczą się pokazywać emocje i poprzez ruch opowiadać pewną historię. Zajęcia sprawiają małym tancerzom wiele radości i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Panią Justyną.

Uczniowie klas młodszych już znacznie wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego patriotycznego wydarzenia. Na zajęciach plastyczno - technicznych wykonywali flagi i kotyliony w barwach narodowych, wspólnie tworzyli klasowe wystawy i gazetki, które potem zaprezentowali na szkolnych korytarzach. 10 listopada dzieci wzięły udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewały hymn Polski.

W dniu 14.10.2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia pierwszej klasy. Oprócz tego, że dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, to także oficjalnie zostały zaprzysiężone i przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Pani Dyrektor Joanna Kahlan pasowała każdego ucznia wielkim ołówkiem, a Pani wicedyrektor Anna Trela wręczała dzieciom pamiątkowe kredki i dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

A4 Infociacho