Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

"Bądź kumplem, nie dokuczaj" to program profilaktyczny, który co roku realizaujemy dzięki współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin. W tym roku Pani Sylwia Kuc Zastępca Naczelnika Odziału Szkolno Profilaktycznego odwiedziła uczniów klas pierwszych. Celem warsztatów była profilaktyka agresji m. in. poprzez wskazanie uczniom akceptowanych społęcznie sposobów rozwiązywania konfliktów. Uczniowie obydwu klas aktywnie uczestniczyli w dyskusji i z zaangazówaniem wykonywali prace plastyczne. Pierwszoklasistom najbardziej podobały się filmiki profilaktyczne. 

 

 

6 grudnia do klasy II A zawitał Mikołaj. Długo wyczekiwany gość, zgodnie z tradycją, obdarował dzieci prezentami. Spisał się świetnie, czym wywołał radość na twarzach dzieci. Dziękujemy!!!

Uczniowie klasy II A zwiedzili ostatnio wystawę "Magia starożytnego Egiptu" w Muzeum Narodowym. Wystawa była okazją do poznania zabytków związanych z historią, kulturą, religią i życiem codziennym starożytnych Egipcjan. Po zwiedzaniu dzieci udały się na warsztaty, na których wykonały prace plastyczne związane z tematyką wystawy.

klasa 1a i 1b wzięła udział w iluminacjach odpalenia choinki. Dzieci wybrały się na uroczyste odpalenie choinki pod ratuszem, gdzie mogły także zrobić sobie zdjęcie i dostać słodkie upominki od Świętego Mikołaja.

Klasa 1b z okazji Mikołajek wybrała się do Leoparku do Tarasów Zamkowych. Zrobiły także prace plastyczne Świętego Mikołaja.

Nareszcie przyszedł! Przecież tak długo na NIEGO czekaliśmy. Ale jak?, kiedy?, którędy?. Te pytania zadawali sobie wszyscy, gdy po wejściu do klasy zobaczyli czekające na nich prezenty. I tylko uchylone okno podpowiadało najbardziej prawdopodobną odpowiedź na wciąż nurtujące pytania.
Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, dlatego prace plastyczne w tym temacie są dla dzieci miłą zabawą. Uczniowie klasy II A wykonali je podczas zajęć plastycznych w MDK - u pod kierunkiem P. Basi Gawryjolek.

Miło było nam gościć w naszej klasie p. Roberta, który pracował w kopalni Bogdanka koło Łęcznej. To było bardzo wartościowe spotkanie, z którego dowiedzieliśmy się wiele na temat trudnej i ciężkiej pracy górnika. Pan Robert opowiedział nam interesujące historie dotyczące kopalni. Oto kilka zdjęć ze spotkania:

Andrzejki to czas na zabawę i wróżby. Samorząd Uczniowski zaprosił naszą klasę na wróżby. Było dużo emocji i zabawy. Później w klasie wspólny czas na taniec.

W ramach realizacji innowacji - "Taniec to ruch" tańczyliśmy poznane układy taneczne. Było dużo zabawy i uśmiechu.

A4 Infociacho