Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Dzisiaj klasa 1A wybrała się na warsztaty czekoladowe. Zajęcia były bardzo interesujące. Na początku Pani pokazała nam ziarno kakaowca, potem obejrzeliśmy film pt. ,,Jak powstaje czekolada’’. Następnie było delektowanie się różnymi rodzajami czekolady, na końcu każde dziecko samodzielnie zrobiło tabliczkę czekolady.

W ramach innowacji prowadzonej w klasie 1 A uczniowie przygotowali układ taneczny. Wykonali stroje do swojego układu tanecznego. Pożegnaliśmy zimę i z niecierpliwością czekamy na wiosnę.

Klasa Ib brała udział w warsztatach w Czekoladowej Solidarności, gdzie dzieci własnoręcznie wykonywały tabliczki czekolady.

Uczniowie klasy III a biorą aktywny udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Oto kolejna odsłona zajęć warsztatowych w Centrum Kultury. Po obejrzeniu filmu "Morten i królowa pająków" dzieci mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością.

Dzieci z klasy II a zafascynowane lekturą pt. "Zaczarowana zagroda" wykonały z różnych materiałów postać głównego bohatera - Elegancika oraz makietę Antarktydy - miejsca, w którym mieszkał.

"W karnawale, w karnawale - wybieramy się na bale.
Kolorową maskę weź, baw się z nami, jeśli chcesz."
Te słowa doskonale oddają nastrój i charakter zabawy karnawałowej klas I - III, która odbyła się 15 lutego 2023 r. Podczas udanego balu dzieci zaprezentowały oryginalne przebrania i własnoręcznie wykonane, barwne karnawałowe maski.

Karnawał to okres zabawy i radości. Zabawa karnawałowa nie może obejść się bez przebrań czy masek karnawałowych. Takie maski wykonali w szkole uczniowie klasy II A.

Dzieci z klasy II A wykonały na zajęciach plastycznych w MDK-u kartki na Walentynki, które wręczyły ulubionej osobie.

A4 Infociacho