Z życia klas I - III

Nareszcie przyszedł! Przecież tak długo na NIEGO czekaliśmy. Ale jak?, kiedy?, którędy?. Te pytania zadawali sobie wszyscy, gdy po wejściu do klasy zobaczyli czekające na nich prezenty. I tylko uchylone okno podpowiadało najbardziej prawdopodobną odpowiedź na wciąż nurtujące pytania.
Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, dlatego prace plastyczne w tym temacie są dla dzieci miłą zabawą. Uczniowie klasy II A wykonali je podczas zajęć plastycznych w MDK - u pod kierunkiem P. Basi Gawryjolek.

Miło było nam gościć w naszej klasie p. Roberta, który pracował w kopalni Bogdanka koło Łęcznej. To było bardzo wartościowe spotkanie, z którego dowiedzieliśmy się wiele na temat trudnej i ciężkiej pracy górnika. Pan Robert opowiedział nam interesujące historie dotyczące kopalni. Oto kilka zdjęć ze spotkania:

Andrzejki to czas na zabawę i wróżby. Samorząd Uczniowski zaprosił naszą klasę na wróżby. Było dużo emocji i zabawy. Później w klasie wspólny czas na taniec.

W ramach realizacji innowacji - "Taniec to ruch" tańczyliśmy poznane układy taneczne. Było dużo zabawy i uśmiechu.

Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci i ich rodziców w zakresie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia. W czasie realizacji programu przeprowadzono cykl zajęć i warsztatów. Oto zdjęcia.

W naszej klasie dzieci przyniosły swoje ukochane pluszowe Misie. Kilka z nich nawet zasiadło w ławkach i pilnie,, uczestniczyły ‘’w zajęciach. Każde dziecko opowiadało historię swojego pluszowego przyjaciela. Był to dzień pełen dobrych emocji.

Spotkanie z p. bibliotekarką w naszej klasie było bardzo interesujące. Tematem zajęć była ,,Historia Misia’’. Oprócz ciekawej i zaskakującej historii pluszowego Misia pojawili się bohaterowie różnych bajek. Oto zdjęcia ze spotkania.

4 grudnia obchodzimy święto wszystkich górników potocznie nazywane Barbórka. Pochodzi od imienia św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji w klasie 1b odbyło się spotkanie z górnikiem. Pan przyszedł w swoim galowym mundurze i opowiadał nam o ciężkiej pracy pod ziemią. Pokazał uczniom kask i górniczą latarkę. Każde z dzieci chętnie zakładało na głowę kask oraz czapkę górniczą z czarnym pióropuszem.

Klasa 1b bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Filmowe. Z tej okazji wybraliśmy się do Centrum Kultury na film. Po projekcji filmu dzieci udały się na warsztaty, gdzie mogły podzielić się swoimi refleksjami na temat filmu.

Szkolne wydarzenia

07 Gru 2022