Prace uczniów
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Prezentujemy prace uczniów klas IV-VIII z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przedstawiali tematy w formie książki, leporello czy plakatów.

Uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka polskiego analizowali tekst „Mały Książę”. Na zakończenie omawiania tekstu realizowali projekt „Planety Małego Księcia”. W parach przygotowali makiety Asteroidy B612 oraz planet, które odwiedził bohater.

W II semestrze uczniowie klas V-VIII wykonywali, na lekcjach historii, wiele ciekawych prac. Jedną z bardzo interesujących form jest technika zwana "leporello" czyli forma książki załamywanej do postaci harmonijki. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w wykonywanie swoich prac. Ta forma nauki historii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie w pracy nad leporello wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i różnorodną formą wykonania pracy. W galerii udostępniamy zdjęcia kilkunastu prac uczniów.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Poniżej przedstawiamy montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów kl. 5b, poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych -> Link

Dla takich chwil WARTO BYĆ NAUCZYCIELEM

To co mnie spotkało najlepszego w tym roku w szkole, to WY - MOI UCZNIOWIE.
                                      DZIĘKUJĘ
                             WASZA pani MONIKA KANIEWSKA - OZIMEK

Uczniowie klasy I A wykonali pracę plastyczną, odbijając na bialym kartonie liście pomalowane farbą w jesiennych barwach. Następnie naklejały elementy z papieru, które utworzyły muchomorka.

Uczniowie klasy 4b podczas omawiania niezwykle inspirującej lektury pt. „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy sami wcielili się w uczniów Akademii i wzięli udział w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Każdy z nich miał za zadanie z wielką starannością wykonać kleksa, a następnie poruszyć siłę wyobraźni i spróbować zatytułować powstały obraz. Potem należało go opisać lub ułożyć wierszyk. Wyobraźnia nie zawiodła uczniów klasy 4b i powstały wspaniałe dzieła. Zdecydowanie łatwiejsza okazała się lekcja przędzenia liter, ale efekty pracy były równie imponujące, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

O lekturze można mówić na różne sposoby. Czasami trzeba wykazać się kreatywnością i oryginalnym podejściem. Uczniom klasy 4b takich cech nie brakuje. Na zakończenie omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” przygotowali specjalne pudełka, do których włożyli wszystko, co kojarzyło im się z lekturą, np. przedmioty, rysunki, figurki z plasteliny, nakrętek, papieru itd. Potem musieli zaprezentować je klasie i uzasadnić swoje wybory. Oprócz tego musieli przygotować krótkie streszczenie lektury oraz napisać list do wybranego bohatera książki i włożyć go do pudełka. Efekty były naprawdę wspaniałe!!!

We wrześniu 2021 klasa 5b uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki. Uczniowie brali udział w warsztatach tworzenia zakładek do książek z zasuszonych roślin pt. "Malowane roślinami - czyli jak zatrzymać wspomnienia z wakacji". Uczniowie wykonali zakładki do książek, metodą laminowania, z wcześniej przygotowanych, suszonych roślin. Warsztaty poprzedzone były wykładem, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak przygotować rośliny do stworzenia zakładek, czy obrazów z motywami roślinnymi. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia 300 - letniego zielnika, który znajduje się w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zakładek wykonanych przez uczniów kl. 5b...

Rekrutacja oddział klas pierwszych 2023/2024

Szanowani Państwo Rodzice

Informujemy o rozpoczynającej się rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

Zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

Do publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Terminy składania zgłoszeń: od 27 lutego do 13 marca 2023r.

 Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły

Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 24, wymaga złożenia wniosku rekrutacyjnego o przyjęcie do naszej szkoły.

Termin składania wniosków: od 21 marca 2023 r. godz. 8.00 do 28 marca  2023 r. godz. 14.00

Szczegółowe informację znajdują się w zakładce  STREFA RODZICA – Rekrutacja - oddział klas pierwszych.

A4 Infociacho