Prace uczniów
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klasy 7a poznawali tekst Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace”. Podczas czytania utworu samodzielnie przygotowywali notesy czytelników. Umieszczali w nich informacje dotyczące treści powieści, własne refleksje, rysunki dopełniające treść.

Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.

                                                                                  Monika Rybak

 

Uczniowie klas siódmych podczas lekcji języka polskiego przypominali i utrwalali wiedzę o mitach greckich. Po raz kolejny sięgnęli do barwnych historii o Syzyfie, Ikarze, Heraklesie, Odysie. Przygotowali również komiksy, aby lepiej zapamiętać treść greckich opowieści.

Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.

                                                                                  Monika Rybak

 

 Na zakończenie omawiania lektury „Chłopcy z Placu Broni” uczniowie klasy 5a tworzyli makiety do fragmentów powieści. Po wykonaniu prac opowiadali o przedstawionych przez siebie miejscach i ich związku z utworem. Piątoklasiści mieli okazję do wykazania się umiejętnością wyszukiwania informacji w tekście literackim oraz znajomością treści lektury. Zainspirowani książką Ferenca Molnara wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Stworzyli ciekawe prace, które mogą być zachętą dla innych uczniów do czytania lektur.

 

Uczniowie klas szóstych podczas lekcji języka polskiego poznawali losy Odyseusza. Dowiedzieli się, że łatwo można wpaść między Scyllę i Charybdę, czym był koń trojański oraz tego, że śpiew syren może być zdradliwy. Rozważania o przygodach Odysa zakończyły się projektem – wykonaniem lapbooków. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie prac.

 Monika Rybak

                       

Prezentujemy prace uczniów klas IV-VIII z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przedstawiali tematy w formie książki, leporello czy plakatów.

Uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka polskiego analizowali tekst „Mały Książę”. Na zakończenie omawiania tekstu realizowali projekt „Planety Małego Księcia”. W parach przygotowali makiety Asteroidy B612 oraz planet, które odwiedził bohater.

W II semestrze uczniowie klas V-VIII wykonywali, na lekcjach historii, wiele ciekawych prac. Jedną z bardzo interesujących form jest technika zwana "leporello" czyli forma książki załamywanej do postaci harmonijki. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w wykonywanie swoich prac. Ta forma nauki historii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie w pracy nad leporello wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i różnorodną formą wykonania pracy. W galerii udostępniamy zdjęcia kilkunastu prac uczniów.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Poniżej przedstawiamy montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów kl. 5b, poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych -> Link

Dla takich chwil WARTO BYĆ NAUCZYCIELEM

To co mnie spotkało najlepszego w tym roku w szkole, to WY - MOI UCZNIOWIE.
                                      DZIĘKUJĘ
                             WASZA pani MONIKA KANIEWSKA - OZIMEK

A4 Infociacho