Uczniowie klasy 7a poznawali tekst Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace”. Podczas czytania utworu samodzielnie przygotowywali notesy czytelników. Umieszczali w nich informacje dotyczące treści powieści, własne refleksje, rysunki dopełniające treść.
Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.
Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 131
Uczniowie klas siódmych podczas lekcji języka polskiego przypominali i utrwalali wiedzę o mitach greckich. Po raz kolejny sięgnęli do barwnych historii o Syzyfie, Ikarze, Heraklesie, Odysie. Przygotowali również komiksy, aby lepiej zapamiętać treść greckich opowieści.
Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.
Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 192
Na zakończenie omawiania lektury „Chłopcy z Placu Broni” uczniowie klasy 5a tworzyli makiety do fragmentów powieści. Po wykonaniu prac opowiadali o przedstawionych przez siebie miejscach i ich związku z utworem. Piątoklasiści mieli okazję do wykazania się umiejętnością wyszukiwania informacji w tekście literackim oraz znajomością treści lektury. Zainspirowani książką Ferenca Molnara wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Stworzyli ciekawe prace, które mogą być zachętą dla innych uczniów do czytania lektur.
- Szczegóły
- Odsłony: 738
Uczniowie klas szóstych podczas lekcji języka polskiego poznawali losy Odyseusza. Dowiedzieli się, że łatwo można wpaść między Scyllę i Charybdę, czym był koń trojański oraz tego, że śpiew syren może być zdradliwy. Rozważania o przygodach Odysa zakończyły się projektem – wykonaniem lapbooków. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie prac.
Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 450
Prezentujemy prace uczniów klas IV-VIII z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przedstawiali tematy w formie książki, leporello czy plakatów.
- Szczegóły
- Odsłony: 1190
Uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka polskiego analizowali tekst „Mały Książę”. Na zakończenie omawiania tekstu realizowali projekt „Planety Małego Księcia”. W parach przygotowali makiety Asteroidy B612 oraz planet, które odwiedził bohater.
- Szczegóły
- Odsłony: 819
W II semestrze uczniowie klas V-VIII wykonywali, na lekcjach historii, wiele ciekawych prac. Jedną z bardzo interesujących form jest technika zwana "leporello" czyli forma książki załamywanej do postaci harmonijki. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w wykonywanie swoich prac. Ta forma nauki historii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie w pracy nad leporello wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i różnorodną formą wykonania pracy. W galerii udostępniamy zdjęcia kilkunastu prac uczniów.
- Szczegóły
- Odsłony: 3980
1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Poniżej przedstawiamy montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów kl. 5b, poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych -> Link
- Szczegóły
- Odsłony: 557
Dla takich chwil WARTO BYĆ NAUCZYCIELEM
To co mnie spotkało najlepszego w tym roku w szkole, to WY - MOI UCZNIOWIE.
DZIĘKUJĘ
WASZA pani MONIKA KANIEWSKA - OZIMEK
- Szczegóły
- Odsłony: 3820
Strona 1 z 4