Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klas szóstych podczas lekcji języka polskiego poznawali losy Odyseusza. Dowiedzieli się, że łatwo można wpaść między Scyllę i Charybdę, czym był koń trojański oraz tego, że śpiew syren może być zdradliwy. Rozważania o przygodach Odysa zakończyły się projektem – wykonaniem lapbooków. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie prac.

 Monika Rybak

                       

Prezentujemy prace uczniów klas IV-VIII z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przedstawiali tematy w formie książki, leporello czy plakatów.

Uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka polskiego analizowali tekst „Mały Książę”. Na zakończenie omawiania tekstu realizowali projekt „Planety Małego Księcia”. W parach przygotowali makiety Asteroidy B612 oraz planet, które odwiedził bohater.

W II semestrze uczniowie klas V-VIII wykonywali, na lekcjach historii, wiele ciekawych prac. Jedną z bardzo interesujących form jest technika zwana "leporello" czyli forma książki załamywanej do postaci harmonijki. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w wykonywanie swoich prac. Ta forma nauki historii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie w pracy nad leporello wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i różnorodną formą wykonania pracy. W galerii udostępniamy zdjęcia kilkunastu prac uczniów.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Poniżej przedstawiamy montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów kl. 5b, poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych -> Link

Dla takich chwil WARTO BYĆ NAUCZYCIELEM

To co mnie spotkało najlepszego w tym roku w szkole, to WY - MOI UCZNIOWIE.
                                      DZIĘKUJĘ
                             WASZA pani MONIKA KANIEWSKA - OZIMEK

Uczniowie klasy I A wykonali pracę plastyczną, odbijając na bialym kartonie liście pomalowane farbą w jesiennych barwach. Następnie naklejały elementy z papieru, które utworzyły muchomorka.

Uczniowie klasy 4b podczas omawiania niezwykle inspirującej lektury pt. „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy sami wcielili się w uczniów Akademii i wzięli udział w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Każdy z nich miał za zadanie z wielką starannością wykonać kleksa, a następnie poruszyć siłę wyobraźni i spróbować zatytułować powstały obraz. Potem należało go opisać lub ułożyć wierszyk. Wyobraźnia nie zawiodła uczniów klasy 4b i powstały wspaniałe dzieła. Zdecydowanie łatwiejsza okazała się lekcja przędzenia liter, ale efekty pracy były równie imponujące, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

O lekturze można mówić na różne sposoby. Czasami trzeba wykazać się kreatywnością i oryginalnym podejściem. Uczniom klasy 4b takich cech nie brakuje. Na zakończenie omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” przygotowali specjalne pudełka, do których włożyli wszystko, co kojarzyło im się z lekturą, np. przedmioty, rysunki, figurki z plasteliny, nakrętek, papieru itd. Potem musieli zaprezentować je klasie i uzasadnić swoje wybory. Oprócz tego musieli przygotować krótkie streszczenie lektury oraz napisać list do wybranego bohatera książki i włożyć go do pudełka. Efekty były naprawdę wspaniałe!!!

A4 Infociacho