Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Olga Tychmanowicz, Jagoda Niećko i Aleksander Czajkowski zajęli IV miejsce w wojewódzkim konkursie pt. "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" organizowanym przez Zespół Szkół nr 5 w Lublinie.

Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów naszej szkoły. W I. etapie uczestnicy podzieleni na trzy zespoły zrealizowali projekt edukacyjny pt. "Zdrowy styl życia". Grupa I. w składzie: Olga Tychmanowicz, Jagoda NIećko, Aleksander Czajkowski przeprowadziła zajęcia dla wszystkich klas I- III. Grupa II., czyli: Michalina Rozenbajgier, Weronika Kopeć i Maja Wrona zorganizowała lekcje o zdrowym stylu życia dla klasy Vb. Grupa III.: Ivannna Selska, Julia Lech i Hlib Hrinov przygotowała zajęcia dla uczniów klas VIII. Nad pracą uczniów czuwali nauczyciele: Pani Magdalena Hładuniuk, Pani Agnieszka Bereza i Pani Valentyna Pohrebniak. Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do trzeciego- finałowego etapu konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem i efektami ich pracy.

Linki do filmików reacjonujących pracę uczniów:

Olga, Jagoda, Olek 

Maja, Michalina i Weronika

Ivanka, Julia, Gleb

Linki do prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów i wykorzystywanych podczas realziacji projektu:

Prezentacja Olgi. Jagody i Olka

Prezentacja: Mai, Michaliny  i Weroniki

Prezentacja Ivanki, Julii i Gleba

 

 

2 lutego odbyła się kolejna edycja warsztatów prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Uczniowie z klas: V a, V b, VI a i VII a przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w sieci oraz poznali ograniczenia prawne wynikajace z korzystania z Internetu. Zajęcia bedą kontynuowane w kwietniu.

Ferie tuż, tuż! Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji gazetkę. Wiceprzewodniczący samorządu Hlib Hrinov opracował zasady bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nimi. Graficzną oprawą zajęły się uczennice: Michalina Rozenbajgier, Zuzanna Paruch, Amanda Śmietanka i Lena Jankowska. 

hhhhhhhhhhh

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego we współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin poświęcona została  bezpieczeństwu w Ineternecie. Konkurs skierowany do uczniów klas IV- VIII współorganizował po raz pierwszy Samorząd Uczniowski. Wpłynęło 25 prac konkursowych, część z nich została wybrana do  przygotowania  galerii.  Mieści się ona na tablicy pedagogów.  W lutym prace zostaną przekazane Straży Miejskiej i wykorzystane do przygotowania ekspozycji w ich siedzibie.

Laureaci:

I miejsce- Joanna Urban- klasa V a

II miejsce- Alisa Bortnichuk- klasa VI a

III miejsce- Jakub Zubrzycki- klasa VI b

wyróżnienie- Dorota Dumin- klasa IV a

Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po feriach podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy serdecznie uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bądż bezpieczny w Internecie" organizowanym przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie we współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin.

Samorząd Uczniowski

Dnia 22 czerwca w świetlicy szkolnej uczniowie kl. 1-3, wzięli udział w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej w ramach akcji "Bezpieczne wakacje". Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat ostrożności podczas przebywania nad wodą, jazdy rowerem, zachowania się w kontakcie z obcymi osobami, a także, co zrobić w przypadku ataku psa i innych zwierząt. Podczas spotkania uczestnicy zadawali wiele ważnych pytań. Utrwalili sobie numery alarmowe. Spotkanie zakończyło się życzeniami - BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI !!

Szkoła przystąpiła do projektu pt. „Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną”.  

xobrrrpngpagespeedicCDjcByyTfk

Ruch jest czynnikiem rozwojowym, szczególnie u dzieci w wieku szkolnym. Aby sprostać tym potrzebom codziennie w świetlicy organizowane są zajęcia ruchowe przy muzyce. Wszyscy bardzo chętnie biorą w nich udział - jest wiele radości i śmiechu.
Opracowały: U. Zawadzka, A. Kasperek
 

Dzieci klas I-II ze świetlicy szkolnej z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Na zajęciach utrwaliły sobie jak bezpiecznie spędzać ten czas, znają już zasady zabaw i gier zimowych. Potrafią również dobierać strój zimowy do panującej aury. Sami zaprojektowali piękne komplety czapek i rękawiczek. Powstała wystawa projektów.

Wszystkim dzieciom życzymy odpoczynku i bezpiecznych zimowych zabaw!

Opracowała: Urszula Zawadzka

A4 Infociacho