Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu przesunęlismy w tym roku na 3 kwietnia. Grupa uczniów ruszyła tego dnia  z akcją informacyjną do środowiska lokalnego. Uczniowie: Michalina Rozenbajgier, Izabela Lubańska, Nikola Szmidt, Gabriel Karaś i Hlib Hrinov pod opieką nauczyciela- Magdaleny Hładuniuk rozdawali na ulicach centrum miasta ulotki. Celem akcji było oswojenie autyzmu i przekazanie  rzetelnej wiedzy o nim mieszkańcom Lublina. Odwiedziliśmy też Ratusz, Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz Główny Urząd Pocztowy. Niektórzy uczniowie i nauczyciele ubrali się tego dnia na niebiesko.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 24 przystąpiła do udziału wprogramie "Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole". Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorium Oświaty. Jego celem jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom młodzieży w szkole a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów na drodze mediacji. W ramach udziału w programie szkoła podejmuje szereg działań, najważniejsze z nich to utworzenie grupy mediatorów rówieśniczych. Po więcej informacji na temat mediacji rówieśniczych zapraszam do prezentacji - tutaj.

Magdalena Hładuniuk- szkolny opiekun Grupy Mediatorów Rówieśniczych

 

"Bądź kumplem, nie dokuczaj" to program profilaktyczny, który co roku realizaujemy dzięki współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin. W tym roku Pani Sylwia Kuc Zastępca Naczelnika Odziału Szkolno Profilaktycznego odwiedziła uczniów klas pierwszych. Celem warsztatów była profilaktyka agresji m. in. poprzez wskazanie uczniom akceptowanych społęcznie sposobów rozwiązywania konfliktów. Uczniowie obydwu klas aktywnie uczestniczyli w dyskusji i z zaangazówaniem wykonywali prace plastyczne. Pierwszoklasistom najbardziej podobały się filmiki profilaktyczne. 

Magdalena Hładuniuk

 

16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji a 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski zachęca do obchodu tych dni poprzez udział w akcji "Dobre słowo dla każdego". Na terenie szkoły będą rozmieszczone plansze z wyrywanymi karteczkami. Weź "miłe słowo" i przekaż je dalej. Niech trafi do kolegi, koleżanki, nauczyciela. Do tych, których bardzo lubisz, a może też do tych, których nie darzysz symaptią. Może dobre słowo wróci i jutro ty otrzymasz miły komunikat.

 

Samorząd Uczniowski

 

 

Magdalena Hładuniuk

Klasa III a wzięła aktywny udział w szkolnej akcji "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH".

Rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy i przedstawialiśmy nasze emocje

Przedstawiamy, krótki filmik podsumowujący Szkolny Dzień Zdrowia. Bardziej szczegółowa relacja w postaci prezentacji już wkrótce.

 

W roku szkolnym 2021/2022 realizowaliśmy autorski program wychowawczo- profilaktyczny pt. „Budujemy wspomnienia”.

Po raz kolejny dołączyliśmy do kampanii mającej na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa.

 

A4 Infociacho