Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Dyplom dla szkoly

Lekcje ciepła

We środę 23 listopada 2022 r. dla dziewcząt klas szóstych i siódmych, zostało zorganizowane spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”, który omawia przemiany i problemy wieku dojrzewania. Realizacja programu ma na celu pomóc dziewczętom w przyswojeniu informacji i właściwej terminologii związanej ze zmianami fizycznymi i psychicznymi zachodzącymi w okresie dojrzewania oraz wyrobienie właściwych nawyków higienicznych. Jak zawsze podczas takich spotkań, uczennice miały możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Każda uczestniczka otrzymała specjalne zestawy edukacyjne.

Samorząd Uczniowski  zachęca klasy I- VIII do udziału w konkursie pt. „Zmniejszamy- wygrywamy”, który jest  organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste  w ramach ogólnopolskiej akcji „Mniej znaczy więcej” .

Zadanie polega na zbiórce tekstyliów m.in. używanej, czystej odzieży, nowej bielizny, toreb, plecaków, pościeli  (szczegóły na plakacie).

Nagroda główna to strefa wypoczynkowa dla szkoły. Klasa, która uzbiera najwięcej może wygrać bilety do kina.

Artykuły przynosimy do wychowawcy i umieszczamy w specjalnym worku.

 Masz wpyw na dobr atmosfer zdjcie 1

Co czyni naszą planetę przyjazną życiu i wpływa na jej piękno - obecność wody, lądów, ukształtowanie terenu, bogactwo przyrody. To wszystko przedstawiły dzieci z klasy III A na plakacie pt. "Piękna jest nasza Ziemia", który wykonały w mniejszych lub większych grupach. Oto efekty ich pracy.

Gratulacje od Pani Dyrektor Szkoły otrzymała Laureatka Martyna Jakubczak z kl.3 B, która wzięła udział w międzyszkolnym konkursie "Bez wody nie ma życia". Konkurs organizowany był dla świetlic szkolnych przez SP nr 16 w Lublinie.

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Uczniowie w klasie II A w ramach projektu: ,,Ziemia nasza planeta‘’ – prowadzili dyskusję szukając odpowiedzi na pytania : Jak chronić naszą planetę?, Jakie są zagrożenia dla Ziemi?, Co my musimy zrobić aby chronić Ziemię?. Następnie uczniowie utrwalali zasady segregowania śmieci, projektowali plakaty o ochronie środowiska, wykorzystując swoje pomysły w celu promocji postaw ekologicznych.

Klasa 2A brała udział w konkursie plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”
Głównym celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o roli i znaczeniu pszczół zarówno miodnych, jak i dzikich. Konkurs ukierunkowany był na zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a także na pobudzanie u dzieci kreatywności i zainteresowania otaczającą ich przyrodą oraz osobistej odpowiedzialności każdego człowieka za stan środowiska.

Dyplom uznania oraz pamiątkowy znaczek otrzymali uczniowie klasy 2a:
Lena Adamczyk, Wanessa Błaszczak, Dawid Zasada.
Gratulacje!!!

klasa 2A Jak moge pomoc pszczolom

A4 Infociacho