Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Pod takim hasłem w dniu dzisiejszym odbyły się rozgrywki klasy 4a, 5b oraz oddziału przygotowawczego w „Dwa Ognie”. Wszyscy uczestnicy rozgrywali mecze systemem pucharowym. W skład drużyn wchodzili uczniowie polscy i ukraińscy. Uwieńczeniem rywalizacji było spotkanie z Aleksandrą Mirosław, polską zawodniczką specjalizująca się we wspinaczce sportowej na szybkość.

Dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji opowiedziała wszystkim zebranym uczniom o przebiegu swojej kariery. Uwieńczeniem tego spotkania były prezenty wręczone przez naszego gościa.

Dziękujemy!!!

Zgodnie z kalendarzem XXVII współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin, uczniowie klas V – VIII wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt stanęły 24 drużyny, a chłopców 21. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt do walki stawiły się 24 zespoły, natomiast chłopców 23 zespoły.

Po bardzo zaciętej walce w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły 24 miejsce, a chłopcy wywalczyli 21 miejsce, natomiast starsi reprezentanci w kategorii dziewcząt zajęli 17, a chłopcy 21 miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

10 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już edycji biegu „7 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. Sportowa rywalizacja w tym dniu upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939 - napaść ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieg odbył się w Ogrodzie Saskim. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej czyli 1609 metrów długości.

Celem biegu była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 11 uczniów z klas IV-VIII oraz rodzice.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt zajęcia II miejsca w swojej kategorii wiekowej przez Lenę Wilczek z klasy VII b. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dniu 5.06.2022 r. w XXVIII edycji Biegu Solidarności, ulicami Lublina. Głównym celem tej imprezy sportowej jest upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ Solidarność, promocja Lublina i Lubelszczyzny oraz popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji. Szkołę naszą reprezentowało 13 uczniów. Każdy uczestnik biegu wystartował w przygotowanych na tę okazję przez organizatorów koszulkach, a na mecie otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, batonik oraz wodę mineralną. Cieszymy się bardzo, że nasza społeczność uczniowska chętnie bierze udział w upowszechnianiu postaw zdrowotnych i różnych formach aktywności fizycznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, którzy pokazują swoim rówieśnikom, jak można przyjemnie spędzać wolny czas.

Po raz kolejny uczniowie klasy IV a i V b wzięli udział w lekcji prowadzonej przez trenera Rugby TAG – Patryka Jasińskiego. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, a w grupie ćwiczących znaleźli się chętni deklarujący chęć uczestnictwa w treningach klubowych.

Uczniowie klasy 8a: Kacper Ciepłowski, Oskar Lech, Adam Porzuc, Oskar Derecki, Damian Miąc oraz klasy 8 c: Oliwier Lipski, Dawid Płocheć, Paweł Jach zdobyli III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Sukces jest efektem systematycznych przygotowań drużyny  przez Panią Ewę Czuryło. Aktywny udział w zajęciach SKS i determinacja uczniów zaprocentowały miejscem na podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

W ramach akcji promującej rugby TAG wśród dzieci i młodzieży 23 i 26 listopada 2021 r. w naszej szkole dla uczniów klas IV, V, VII i VIII odbyły się lekcje pokazowe prowadzone przez trenera pana Patryka Jasińskiego. Celem tego cyklu spotkań była popularyzacja dyscypliny, jaką jest rugby TAG oraz aktywizacja uczniów do jej uprawiania. Poprowadzone zajęcia bardzo się podobały, a wielu uczniów zadeklarowało chęć uczestnictwa w treningach klubowych.

Po raz pierwszy w roku szkolnym 2021/2022 uczennice klas czwartych o profilu piłka siatkowa wzięły udział w zorganizowanym dnia 27.11.21 Andrzejkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej „2” dziewcząt.

Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów z lubelskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: :

Kornelia Słoboda

Karolina Kleczek

Amanda Śmietanka

Po bardzo zaciętej walce dziewczęta zajęły trzecie miejsce ,za które otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.

Drużynie gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

11 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w kolejnej już edycji biegu „6 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. Sportowa rywalizacja w tym dniu upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939 - napaść ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieg odbył się w Ogrodzie Saskim z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej czyli 1609 metrów długości.

Celem biegu była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 8 uczniów z klas IV-VIII oraz rodzice. Na szczególną uwagę zasługuje zajęcie II miejsca w swojej kategorii wiekowej przez Lenę Wilczek oraz Konrada Kamińskiego z klasy VI b.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

A4 Infociacho