Zdrowe Odżywianie
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Kontynuując realizację programu "Jedz z głową",  zapraszamy rodziców i uczniów do udziału w wirtualnych spotkaniach, poświęconych zdrowemu stylowi życia. Poniżej harmonogram i linki do wydarzeń.

Magdalena Hładuniuk

Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci i ich rodziców w zakresie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia. W czasie realizacji programu przeprowadzono cykl zajęć i warsztatów. Oto zdjęcia.

stopka

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy realizację programu "Jedz z głową".  Wszystkie informacje o tym, co aktualnie dzieje się w programie dostepne są na platformie https://panel.jedz-z-glowa.pl/ 

Nagrania z poprzednich webinarów, które odbyły się w ramach programu, znajdą Państwo na kanale Fundacji Medicover na platformie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3LRG8Dw1szaxi7LRx3_MbTfiUq0K7MOY 

JEŻ

Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w programie "Jedz z głową", który promuje zdrowe nawyki żywieniowe - Dyplom

Miło nam poinformować, że do grudnia 2021 będą kontynuowane bezpłatne webiniaria w ramach programu Jedz z Głową. Odbędą się bardzo interesujące warsztaty:

- Warsztaty dla dzieci: „Białko- odporność, moc, wzrost- ile, jak i kiedy – tajniki białkowych produktów”

- Warsztaty edukacyjne- Panel Dietetyka: „ Ekologiczne jedzenie czy zawsze jest eko?”

- Warsztaty edukacyjne- Panel Dietetyka: „Diagnostyka zaburzeń gospodarki węglowodanowej- jakie badania zrobić i co oznaczają?”

- Warsztaty edukacyjne- Panel Dietetyka: „Zaburzenia odżywiania u dzieci jako skutki pandemii korona wirusa”.

Poniżej zamieszczamy link do szczegółowego harmonogramu w miesiącu wrześniu.

https://fundacjamedicover.pl/wydarzenia/

Serdecznie zapraszamy Dzieci z klas I-III oraz Rodziców do udziału w bezpłatnych webinariach w ramach Programu „Jedz z Głową” finansowanego ze środków budżetu Miasta Lublin. W związku z rozpoczęciem sezonu grillowego w maju zapraszamy na webinar: „Tajemnice zdrowego grillowania”, który podpowie co i jak grillować, aby było smacznie i zdrowo. Przygotowaliśmy również pomysły na zdrowe i szybkie posiłki dla całej rodziny, które będzie można poznać podczas webinaru: „Jak skomponować smaczny i zdrowy posiłek ?” Wyjaśnimy też, jaki wpływ ma otyłość na gospodarkę hormonalną i jaki wpływ mają hormony na otyłość naszych dzieci.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

https://fundacjamedicover.pl/wydarzenia/miesi%c4%85c/2021-05/      

Dodatkowo zapraszamy dzieci do wspólnych ćwiczeń razem  z  naszą trenerką, która przygotowała dla Was 4 różne zestawy prostych ćwiczeń, które można wykorzystać również podczas lekcji.

Drodzy uczniowie klas I - III


Po raz kolejny mamy okazję zaprosić Was do wzięcia udziału w II części warsztatów z dietetykiem w ramach Programu „Jedz z Głową". Tym razem będziemy odkrywać tajniki czytania etykiet. Dowiecie się, jakie informacje kryją się w etykietach produktów spożywczych. Jakie są składniki różnych produktów spożywczych - co nas odżywia a co nie? Ile soli, cukru i tłuszczu mają nasze ulubione przekąski, no i co to są te wszystkie E? Razem uda nam się zrozumieć wszystkie tajemnice, które skrywają opakowania.
Oczywiście nie zabraknie wiedzy i ciekawostek.

Kiedy? 13.05.2020r. godz. 17.00
Jak? Nic prostszego - kliknij w link

serdecznie zapraszam,
Agnieszka Skowrońska
Koordynator Projektów Fundacji Medicover

A4 Infociacho