Logo SP 24 black

15 czerwca 2022 roku uczniowie z klasy 7b, 6b i 5b z opiekunami panią Elżbietą Wróbel i panią Bohdaną Vyshnevską brali udział w muzealnych warsztatach na Zamku Lubelskim dla grup polsko – ukraińskich.

Uczestnicy zajęć obejrzeli wystawę archeologiczną ,,Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje ziemi lubelskiej". Poznali początki osadnictwa na terenie dzisiejszego Lublina i zobaczyli, co odkryli archeolodzy, badając lubelskie wzgórze zamkowe.

Dowiedzieli się, jak wyglądał średniowieczny gród, kim byli jego mieszkańcy, czym się zajmowali i w co ubierali się pierwsi Słowianie.

Uczniowie mieli też możliwość wykonania jednej z typowych słowiańskich ozdób – zawieszki w kształcie półksiężyca – lunuli.

Mamy nadzieję, że taka forma edukacji przyczyni się do integracji polskich i ukraińskich dzieci.

Szkolne wydarzenia

07 Gru 2022
01:30PM - 03:05PM
Uczeń przyszłości