Wychowanie patriotyczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

   MEiN

 

W II semestrze nasza szkoła brała udział w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Jest to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie na realizację zadania - jednodniowej wycieczki do Warszawy. Wycieczka w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” odbyła się w dniu 20 maja 2022. Brało w niej udział 52 uczestników, w tym 48 uczniów (z klas IV-VI) oraz 4 opiekunów. Zwiedziliśmy 2 punkty edukacyjne w Warszawie: Centrum Nauki Kopernik oraz Historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.

Uczniowie mieli okazję poznać wiele historycznych i bardzo ciekawych miejsc np. Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki czy Grób Nieznanego Żołnierza. Bardzo interesującym punktem wycieczki była też możliwość zobaczenia jak wygląda zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczniowie również mieli okazję zobaczyć, dotknąć i odkryć wiele ciekawych zjawisk i eksponatów w Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowani byli także pokazem w Planetarium.

Wycieczka była bardzo ciekawa, pozwoliła uczniom zobaczyć wiele ciekawych, historycznych miejsc, a także doświadczyć fascynującego odkrywania nauki.

A4 Infociacho