Wychowanie patriotyczne

4 maja 2022 r. przed budynkiem naszej szkoły została otwarta wystawa "Polskie Symbole Narodowe", zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawę otworzył Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie dr Robert Derewenda. Z kolei wykład okolicznościowy wygłosił dr Edward Gigilewicz, naczelnik OBBH IPN w Lublinie. Nasza szkoła z tej okazji otrzymała gry i materiały edukacyjne od IPN O/Lublin. Dyrektor IPN w Lublinie dr Robert Derewenda wraz z p. Anną Trelą, wicedyrektor naszej szkoły oraz p. Danutą Malon, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Lublinie, złożyli kwiaty pod "Dębem Katyńskim" poświęconym pamięci Tadeusza Stachurskiego, lubelskiego funkcjonariusza Policji Państwowej, który został zamordowany przez NKWD w Miednoje.

W otwarciu wystawy brali udział przedstawiciele wielu instytucji lubelskich, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie z Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Landwrowie na Litwie wraz ze swoimi nauczycielami, P. Reginą Sienkiawiczienie i P. Lilią Kondratowicz.