Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

IMG 20220211 WA0007

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie w bieżącym roku szkolnym miało miejsce 8  lutego. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów korzystających z biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania wspólnie z dziećmi ustaliliśmy dlaczego warto czytać książki, jak należy o nie dbać, aby ich nie zniszczyć i aby długo służyły innym dzieciom. Dla utrwalenia poznanych zasad dzieci wkleiły do zeszytu „Prośby książki”.

Uczniowie zapoznali  się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Wszyscy otrzymali indywidualne karty biblioteczne i nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki.

W klasie został ogłoszony konkurs „Łańcuszkowy ranking czytelniczy”. Na wykonanej specjalnie tablicy dzieci będą zawieszały łańcuszki z tytułami przeczytanych książek. Uczniowie, którzy przeczytają najwięcej książek z biblioteki szkolnej, zostaną nagrodzeni.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

A4 Infociacho