Niwelowanie agresji i konfliktów uczniowskich

Uczniowie klasy I A zostali zaproszeni do udziału w edukacyjnym projekcie tanecznym Lubelskiego Teatru Tańca "Szkoła w ruchu - ruch w szkole" w ramach programu Przestrzenie Sztuki/ Taniec. Dzieci odwiedziły Centrum Kultury w Lublinie. Po budynku, będącym instytucją kultury, a jednocześnie zabytkiem, oprowadziła je koordynatorka projektu Pani Anna Żak. Następnie w sali baletowej odbyły się zajęcia z tańca współczesnego.Wizyta w Centrum Kultury była dla dzieci niezwykłym przeżyciem, a zajęcia rozbudziły ciekawość i kreatywność. Taniec został przedstawiony przez prowadzącą zajęcia jako sposób na uwolnienie emocji i redukcję napięć. Starsi uczniowie także dołączą do projektu. Już nie możemy się doczekać.