Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Po raz kolejny Instytut Książki prowadzi akcję promocji czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kampania Instytutu Książki realizowana jest od 2017 roku. Najpierw skierowana była do rodziców niemowlaków i przedszkolaków, od ubiegłego roku dotyczy również uczniów klas pierwszych. Uczniowie naszej szkoły rozpoczynający naukę w klasie pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Zawierały one książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się
czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

„Pierwsze abecadło”  zawiera  wybór tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, którzy zapraszają uczniów do czerpania niezwykłej  przyjemności  z czytanych książek. Broszura „Książką połączeni” to poradnik dla rodziców podpowiadający jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiór pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki. „Kreatywny alfabet” to  plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

A4 Infociacho