Wychowanie patriotyczne

11 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w kolejnej już edycji biegu „6 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. Sportowa rywalizacja w tym dniu upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939 - napaść ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieg odbył się w Ogrodzie Saskim z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej czyli 1609 metrów długości.

Celem biegu była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 8 uczniów z klas IV-VIII oraz rodzice. Na szczególną uwagę zasługuje zajęcie II miejsca w swojej kategorii wiekowej przez Lenę Wilczek oraz Konrada Kamińskiego z klasy VI b.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !