Niwelowanie agresji i konfliktów uczniowskich

Choć wciąż miło wspominamy ubiegłoroczne szkolenia online z udziałem zaprzyjaźnionej Straży Miejskiej, cieszy nas powrót do organizowania ich w formie stacjonarnej.  Pani Sylwia Kuc- Naczelnik Oddziału Szkolno- Profilaktycznego Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia na temat tolerancji.

Było trochę o tolerancji różnorodności i odmienności, ale też o braku tolerancji dla agresji i przemocy.  Spotkania odbyły się 2 listopada. Klasy V a i V b uczestniczyły w zajęciach pt. „Urodziny Maćka”. Uczniowie przypomnieli sobie pojęcia tj. tolerancja, dyskryminacja, mowa nienawiści. Piątoklasiści wspólnie z panią prelegent omówili przyczyny i skutki braku tolerancji. Najmłodsi uczniowie- klasa I a skorzystali z dobrze znanego w naszej szkole programu pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj.” Pani naczelnik omówiła przykłady dokuczania. Pierwszoklasiści bezbłędnie odpowiedzieli na pytanie: „Dlaczego ktoś nam dokucza?”, a następnie wykonali prace plastyczne ilustrujące dobrego kumpla. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem uczniom „Kodeksu kumpla”.

Już wkrótce kontynuacja naszych profilaktycznych spotkań z udziałem Straży Miejskiej. Nie możemy się doczekać.

Magdalena Hładuniuk