Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

STRONY Z LEKTURAMI, CIEKAWYMI KSIĄŻKAMI, SŁUCHOWISKAMI I AUDYCJAMI DLA DZIECI.

 

https://lektury.gov.pl

Na podanej  stronie  można czytać za darmo lektury szkolne, wybierając określoną klasę i lekturę. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

 

http://darmowe-ebooki.com

Są tu zamieszczone lektury szkolne jako darmowe e-booki.

 

https://polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

https://wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

https://chmuraczytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

                                                                                  

https://iteatr.tvp.pl

Na tej stronie możecie obejrzeć spektakle teatralne. Jest to Internetowy Teatr TVP dla szkół.

 

http://audio-bajki.pl

Darmowe bajki i baśnie do słuchania dla dzieci.

 

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Ciekawe audycje bajkowe dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom.

 

W wielu muzeach i galeriach można również odbywać wirtualne spacery i podziwiać zgromadzone tam zbiory np. Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Królewski i Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, Wawel w Krakowie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, jak również Luwr w Paryży, British Museum w Londynie, Galeria Uffizi we Florencji, Pergamon Museum w Berlinie i wiele innych. Warto poszukać, obejrzeć i zachwycić się.

A4 Infociacho