Niwelowanie agresji i konfliktów uczniowskich
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

mediacje

 

Mediacje są pokojową formą rozwiązywania konfliktów. Istotą mediacji jest to, że nie dążymy do wskazania winnego zaistniałej sytuacji. Głównym celem mediacji jest wypracowanie rozwiązania, które będzie zadowalające dla każdej ze stron. Mediacje w szkole prowadzone są w sytuacjach konfliktowych,
w których mogą brać udział rówieśnicy, rodzice, nauczyciele, dyrekcja, grono pedagogiczne czy pracownicy administracyjni.

Co roku trzeci czwartek października jest Międzynarodowym Dniem Mediacji. W tym roku przypada dzień ten na 21 października. W Polsce z tej okazji w dniach 18- 22 października obchodzimy Tydzień Mediacji.

Nasza szkoła dołącza do promowania tej formy rozwiązywania konfliktów. Na tablicy pedagogów powstała gazetka informacyjna. O zaletach i zasadach mediacji uczniowie usłyszą także podczas godzin wychowawczych. Planujemy też po spełnieniu wymogów formalnych uruchomić pracę za pomocą tego narzędzia w naszej szkole.

Zachęcamy także uczniów, nauczycieli i rodziców do zgłębiania tematu mediacji. Odsyłamy do strony internetowej, na której można znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania  https://mediator.org.pl/

Magdalena Hładuniuk

A4 Infociacho