Niwelowanie agresji i konfliktów uczniowskich

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie Razem Raźniej. Projekt ten wystartował w ubiegłym roku szkolnym, gdy czas pandemii i nauki zdalnej okazał się być dla niektórych z nas niemałym wyzwaniem. Wówczas uczniowie rozpoczęli wzajemną pomoc koleżeńską, przede wszystkim w zakresie przezwyciężania trudności edukacyjnych. W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt w nowej odsłonie.

Nadal zachęcamy do wzajemnej pomocy w nauce np. poprzez przekazywanie lekcji uczniom nieobecnym w szkole, tłumaczenie trudniejszych treści i wspieranie w nadrabianiu zaległości szkolnych tych uczniów, którzy takiej pomocy potrzebują. Dodatkowo w tej edycji zachęcamy także do aktywności w budowaniu miłej atmosfery w klasie i szkole oraz pomocy koleżeńskiej w relacjach społecznych. Taka pomoc może być np. reakcją w sytuacji, gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda, ale może też polegać na wskazaniu drogi zagubionemu w korytarzach szkolnych młodszemu koledze.

Nasze sukcesy będziemy podsumowywać w ostatnim tygodniu każdego miesiąca. Wychowawca zbierze od uczniów informacje o tym w jaki sposób
w danym miejscu udzielali pomocy, ale też jakiej pomocy doświadczyli.

Zachęcamy do udziału. Razem zawsze raźniej!