Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021

KONKURS

dzien zwierzat

W roku obchodzimy wiele ważnych świąt, mamy też dni dedykowane różnym gatunkom zwierząt.4 października to dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej jest on uznawany za patrona zwierząt i środowiska. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów i postanowili oni ten dzień ustanowić Światowym Dniem Zwierząt. Święto to ma zwrócić uwagę na los zwierząt a w szczególności na zagrożenia, jakie niesie środowisku rozwój cywilizacji.

W naszej szkole uczcimy to święto organizując kolejny plebiscyt.W zeszłym roku szkolnym obchodziliśmy “Światowy Dzień Kota “. Był to bardzo udany konkurs, jednak wiele osób żaliło się, że nie mogli zaprezentować innych zwierzaków - piesków, chomików czy papugi.

Postanowiliśmy uwzględnić Wasze prośby i tym razem z okazji “Światowego Dnia Zwierząt “ogłaszamy konkurs na najsympatyczniejsze zwierzątko domowe.

Prosimy o przysyłanie zdjęć swoich pupili, tym razem nie przyjmujemy zdjęć kotów, w formacie jpg na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia podpisane imieniem zwierzaka oraz dane właściciela można nadsyłać do 3 października. 

UWAGA: Nie przyjmujemy zdjęć bez podpisu!

Zdjęcia te pokażemy na stronie szkoły i umożliwimy Wam głosowanie na swojego ulubieńca.

A4 Infociacho