Wydarzenia biblioteczne

Drogi Czytelniku,

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto przypomina o dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena (1805-1875). Ustanowione zostało w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, aby promować literaturę dziecięcą oraz wspierać czytanie przez najmłodszych.

Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo. Przywilejem gospodarza jest decydowanie o temacie obchodów i zaproszenie wybitnego autora, który napisze wiadomość do dzieci z całego świata oraz znanego ilustratora, który zaprojektuje plakat.

Polska również była gospodarzem tego święta w 1979 roku, a hasło przewodnie obchodów brzmiało „Książka moim oknem na świat”.

Z tej okazji proponujemy Wam udział w plebiscycie na najciekawszą książkę dla dzieci. Oceńcie książki z umieszczonej listy przyznając im od 1 do 5 gwiazdek. Wygra książka, która otrzyma najwyższą ocenę.

Głosować możecie do dnia 10 kwietnia pod linkiem - TUTAJ