Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Drogi Czytelniku,

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto przypomina o dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena (1805-1875). Ustanowione zostało w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, aby promować literaturę dziecięcą oraz wspierać czytanie przez najmłodszych.

Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo. Przywilejem gospodarza jest decydowanie o temacie obchodów i zaproszenie wybitnego autora, który napisze wiadomość do dzieci z całego świata oraz znanego ilustratora, który zaprojektuje plakat.

Polska również była gospodarzem tego święta w 1979 roku, a hasło przewodnie obchodów brzmiało „Książka moim oknem na świat”.

Z tej okazji proponujemy Wam udział w plebiscycie na najciekawszą książkę dla dzieci. Oceńcie książki z umieszczonej listy przyznając im od 1 do 5 gwiazdek. Wygra książka, która otrzyma najwyższą ocenę.

Głosować możecie do dnia 10 kwietnia pod linkiem - TUTAJ

Szanowni Państwo Rodzice

 Informujemy o rozpoczynającej się rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

Zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

Do publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły. Zgłoszenia dziecka można dokonać również w systemie rekrutacyjnym

Terminy składania zgłoszeń: od 26 lutego 2024r. do 11 marca 2024r.

 

Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły

Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły, wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych:

od 19 marca 2024 r. godz. 8.00 do 26 marca 2023 r. godz. 14.00

 

 

A4 Infociacho