Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

     Giovanni Boccaccio w „Dekameronie” wspomina jak w 1348 r. wybuchła we Florencji zaraza. Wówczas w podmiejskiej willi zebrało się dziesięć osób, aby schronić się przed niebezpieczeństwem. Każdego dnia każdy uczestnik spotkania opowiadał inną historię, umilając czas pozostałym towarzyszom, bowiem: „Gdy się jednak historie opowiada, wszyscy chętnie słuchają i skwarny czas dnia szybko przechodzi.”


Obecnie znaleźliśmy się w podobnej sytuacji. Nie mamy możliwości spotkania, ale możemy przekazywać sobie informacje o ciekawych historiach na kartach książek zapisanych. Dlatego zachęcam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do przedstawienia ulubionych książek. Wasze opinie chcemy publikować na stronie internetowej naszej szkoły.
Chcielibyśmy też sprawdzić, która klasa w naszej szkole jest najbardziej zaczytana. Dlatego Drodzy Uczniowie dajcie nam znać, które książki polecacie swoim rówieśnikom. A my sprawdzimy, z której klasy pochodzi najwięcej recenzentów.
Wasze typy przesyłajcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub używając dziennika elektronicznego (kierujcie maila do p. Moniki Rybak).

Recenzje książek, które będą do nas przysyłane będziemy umieszczać w zakładce Biblioteki pod nazwą Zainspiruj nas czytelniczo.

Życzymy wiosennego zaczytania.

A4 Infociacho