Ogłoszenia dla Rodziców
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

    W naszej szkole realizowany jest program przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Województwa Lubelskiego. Ma on na celu zwiększenie wiedzy na temat ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga oraz sposobów przeciwdziałania tego typu problemom. Jest on całkowicie bezpłatny.

    W listopadzie odbyła się rekrutacja oraz weryfikacja uczestników projektu. W rezultacie do programu zakwalifikowało się 24 osoby z klas piątych i szóstych.

    Pierwszym etapem projektu były badania przesiewowe realizowane przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Wszystkie dzieci wzięły udział w podstawowych badaniach, dotyczących wagi, wzrostu, obliczenia wskaźników BMI i WHR, a także odpowiedziały na pytania dotyczące stylu odżywania.

    Kolejny etap był realizowany w lutym. Najpierw odbyły się zajęcia z edukacji zdrowotnej w wymiarze 2 godzin po 45 minut, na której uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

    Tydzień później uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach praktycznych, na których poznawali i wykonywali proste ćwiczenia fizyczne. Uczyli się o trzech podstawowych elementach każdego treningu – rozgrzewce, treningu właściwym i rozciąganiu. Poznali kilka zestawów ćwiczeń do samodzielnego wykonania w domu. Na koniec każdy z uczestników projektu otrzymał bezpłatny zestaw do samodzielnego wykonywania ćwiczeń (matę do ćwiczeń, skakankę, piłkę gimnastyczną). Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie czekają na kolejne spotkanie, tym razem z dietetyki, które zaplanowane jest na marzec.

A4 Infociacho