Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

III Dzień z Biblioteką w naszej szkole

            Dnia 14 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy III Dzień z Biblioteką w Szkole Podstawowej Nr 24. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani Luiza Kawka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, Dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie i nauczyciele.

            Rozpoczęliśmy uroczystym pasowaniem na czytelnika uczniów klasy I a. Najmłodsi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Dzieci z przejęciem i wielką powagą składały przyrzeczenie czytelnika. Następnie każdy uczeń kl. 1 otrzymał kartę czytelnika, zakładkę do książki oraz „prośbę książki”.

            Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie „Sąd nad książką” ukazujące przewagę książki nad komputerem i Internetem. W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie kl. 6 i kl. 8.

            Następnie uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej dla klas I-IV pt. „Polska – nasza Ojczyzna”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 18 uczniów. Najlepszych recytatorów nagrodzono dyplomami i nagrodami książkowymi.

Jury (p.Luiza Kawka, p. Aleksandra Kasperek, p. Monika Rybak) wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Adrianna Manailo 2 B

II miejsce – Jakub Zubrzycki 3 B

III miejsce – Jowita Kwiatkowska 1 A

Wyróżnienia otrzymali:

Adam Martyn 2 B oraz Weronika Witkowska 2 A.

            W przerwie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą zakładkę lub ilustrację do książki.

Dzieci z klas młodszych przygotowały na konkurs ponad 60 pięknych zakładek do ulubionej książki. Jury (p.Rafał Tomasik, p. Jolanta Bogusz i p. Maria Dermanowska) po długich naradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce Daria Rusin 3 B

II miejsce Jakub Zubrzycki 3 B

III miejsce Izabela Lubańska 3 A

Wyróżnienia:

Hubert Jamro 1 A, Lena Florek 3 A, Lena Kotarska 2 A, Laura Cur 3 B.

W konkurencji klas starszych na najładniejszą ilustrację przyznano następujące nagrody:

I miejsce Maksymilian Niewielski 5 B

II miejsce Wiktoria Budzyńska 6 B

III miejsce Dagmara Wolska 5 B

Wyróżnienie: Izabela Łaskarzewska 7 A, Nataniel Lipski 4 B.

            Ostatnim punktem uroczystości był konkurs recytatorski dla klas V-VIII pt. „Historia Polski w poezji”, w którym wzięło udział 19 uczniów.

Jury, w składzie p. Beata Stepanów, p. Monika Rybak, p. Rafał Tomasik, ogłosiło zwycięzców:

I miejsce – Stanisław Orzechowski 8 A

II miejsce – Jędrzej Czarnecki 5 A

III miejsce – Weronika Kopeć 5 A

Wyróżnienia otrzymali:

Michalina Rozenbajgier 5 A oraz Magdalena Kicia 5 B.

            Wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować szerszemu gronu swoje uzdolnienia i umiejętności recytatorskie oraz plastyczne. Jednocześnie w piękny sposób, recytując wiersze o naszej Ojczyźnie, uczcili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

            Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w III Dniu z Biblioteką w naszej szkole.

                       Zwycięzcom gratulujemy !   Zapraszamy za rok !

            Uroczystość przygotowały: p. Elżbieta Stawarz, p. Monika Rybak oraz p. Maria Dermanowska.

A4 Infociacho