Wychowanie patriotyczne

11 listopada 2019r po raz czwarty w centrum Lublina i Starego Miasta odbył się bieg „Nocna Mila Niepodległości” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Fundacją „Ruch Solidarności Rodzin”. Celem imprezy było promowanie kultury fizycznej i historii Polski.

Tegoroczny bieg odbył się w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bieg uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami odbył się w scenerii biało-czerwonego Starego Miasta i centrum Lublina. Szkołę naszą reprezentowało 5 uczniów z klas IV- V: Lena Wilczek, Konrad Kamiński, Piotr Skóra, Oskar Kozdra, Seweryn Zdyb. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zajęcia I miejsca przez Konrada Kamińskiego oraz II miejsca przez Lenę Wilczek. Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Projekt medalu podkreśla piękno lubelskiej wielowiekowej architektury, ważnych miejsc w historii miasta.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!