Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Tradycyjnie, pod koniec pierwszego semestru, uczniowie klasy pierwszej zostają przyjęci do grona czytelników. Przed feriami, 25 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika.

Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początku dzieci wysłuchały wiersza, w którym książka obraziła się na chłopca za złe traktowanie. Był on wstępem do rozmowy o szanowaniu i właściwym obchodzeniu się z książką.Rozmawialiśmy również o tym,co nam daje czytanie książek.

Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Poznali zasoby biblioteki, działy w jakich ułożone są książki. Wszyscy otrzymali indywidualne karty biblioteczne i samodzielnie wypożyczyli pierwsze książki.

Nagrodzeni zostali laureaci bibliotecznego konkursu „Ilustracja do ulubionej baśni”.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

A4 Infociacho