Wychowanie patriotyczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

W obecnym roku szkolnym, po raz drugi, nasza szkoła wzięła udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która rozpowszechnia wiedzę o Powstaniu Warszawskim. W klasach siódmych i szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać słuchowisk radiowych "Iskra nadziei" oraz "Uparte serce tego miasta - Warszawiacy i ich miasto oczami reporterów". Zapoznali się także z historią powstania, jej bohaterami, losem ludności cywilnej. Z kolei na lekcjach języka polskiego i godzinie wychowawczej uczniowie pracowali nad wykonaniem pozdrowień dla Powstańców Warszawskich.

Efekt ich pracy można zobaczyć tutaj:

Wpis 1 naszych uczniów na stronie "BohaterON w Twojej szkole"

Wpis 2 naszych uczniów na stronie "BohaterON w Twojej szkole"

Koordynatorzy akcji w naszej szkole: p. Elżbieta Stawarz,

p. Monika Rybak i p. Beata Szpetko.

 

A4 Infociacho